Будь в курсі

Ми збираємо корисну інформацію про вирощування, тепличні технології, цікаві проекти, новинки нашої компанії і всієї тепличної галузі.

Нові країни, виставки, нові або класичні перевірені методи.

Інтерв'ю з фахівцями, дослідження і огляди. Відповіді на питання і цікаві факти.

Тут зібрано все, що може бути цікаво і все, що може бути корисно.

Card image cap

Фізаліс давно відомий садівникам-городникам, але на грядках зустрічається досить рідко і вважається екзотичним рослиною. Найчастіше можна зустріти як декоративну рослину, яскраві плоди якого прикрашають осінні і зимові букети. І мало хто здогадується, що фізаліс можна вживати в їжу. З нього можна приготувати джеми, желе, варення, його можна замаринувати або засолити, а можна з'їсти в сирому вигляді. Крім того, фізаліс - лікарська рослина.

Плоди нагадують помідор, за смаком різко відрізняються в залежності від сорту - від гостро-кислого смаку до приторно-солодкого. Вживатися зможуть в сирому і переробленому вигляді, як компот, мармелад, варення, маринований овоч.

А ще фізаліс дуже стійкий до хвороб і шкідників. Урожай можна отримати в будь-яких умовах, навіть найнесприятливіших. Догляд за фізалісом схожий з доглядом за томатами, але фізаліс менш вибагливий.

І все-таки фізаліс вирощують у теплицях, коли рослини потребують захисту від холоду. Можна вирощувати в теплиці весь рік, висаджуючи розсаду в грунт теплиці, а для опори використовуючи кілки або стіну, або в горщиках, залишаючи їх в теплиці на перших етапах і в період дозрівання плодів, а на літо виносячи під відкрите небо.

Краще підготувати пухкий, добре аерований, родючий і не кислий грунт.

Способи посадки фізалісу: підзимовий посів, посів пророщим насінням, розсадою. Догляд за рослинами полягає в прополці, розпушуванні грунту, поливі і підгодівлі. Посадкам відмінно підходить комплексні добрива для томатів, яке слід використовувати відповідно до рекомендацій виробника.

Оптимальна температура для вирощування фізалісу + 18 + 20 ° C.

Полив необхідно проводити регулярно і систематично, хоча він і стійкий до сильної спеки і посухи. Поливати рослину слід на менше, ніж 2 рази на тиждень. А в період дозрівання плодів процес поливу необхідно скоротити, так як це допоможе прискорити дозрівання і наливання плодів.

Ми знаємо, що плоди фізалісу дуже корисні, тому вирішили виростити в зимовому саду Perspekta. Спосіб посадки ми вибрали розсадою. Днями пересадили її на постійне місце в теплицю. Висадили 2 сорти: ананасовий і пурпурний, з мініатюрними солодко-кислими ароматними ягодами. Скляна конструкція дозволяє пропускати достатню кількість світла, а в прохолодні дні буде обігріватися теплим склом. За допомогою автоматичного відкриття вікон контролюється температура в теплиці, забезпечуючи хорошу циркуляцію свіжого повітря. Також встановлено автоматичний полив.

Ми вирощуємо з любов'ю, а велика кількість тепла і світла в теплиці Perspekta гарантує чудовий урожай!

Card image cap

Використання нових технологій значно полегшують та покращують наше життя. Особливо, коли ми контролюємо цикл життя рослини  від насінини до столу.

Наша ціль – отримання гарного та якісного урожаю, тому необхідно слідкувати за станом рослин та їхнім здоров’ям. 

 Сучасні методи ідентифікації хвороби спираються на молекулярні аналізи, для проведення яких потрібні години, і, що найважливіше, їх потрібно здійснювати в лабораторії. Відправлення зразка в лабораторію, де, можливо, доведеться чекати випробування, може затримати ідентифікацію захворювання на дні або тижні.

Нещодавно дослідники Університету штату Північна Кароліна створили портативну технологію, яка дозволяє фермерам ідентифікувати хвороби рослин. Листя рослини поміщають у пробірку на 15 хв, і за аналізом виділених ним летючих органічних сполук встановлюють діагноз за допомогою смартфона, повідомляє landlord.ua.

Отже, новий пристрій підключений до смартфона і працює шляхом відбору проб летючих органічних сполук (ЛОС), які потрапляють у повітря через рослини.

«Усі рослини вивільняють ЛОС, коли вони «дихають», але тип і концентрація цих ЛОС змінюються, коли рослина хворіє, – пояснює Qingshan Wei, доцент кафедри хімічної та біомолекулярної інженерії. – Кожна хвороба має свій власний профіль ЛОС».

Отже, вимірюючи тип та концентрацію ЛОС, які вивільняються рослиною, можна визначити, чи хворіє рослина і встановити вид захворювання. Просто уявіть собі, можна буде  підключити до смартфона спеціальний пристрій  та використовувати його для швидкого проведення вимірювань!

 «Наша технологія допоможе фермерам швидше визначити хвороби, щоб вони могли обмежити поширення хвороби та пов’язані з цим втрати врожаю», – наголошує професор кафедри патології рослин Університету штату Північна Кароліна Jean Ristaino.

Будьте в курсі усіх нових технологій у сфері рослинництва!

 

 

Card image cap

Догляд за рослинами - це постійний цикл моніторингу та реагування. Створення ефективного методу вентиляції для вашого вирощування дуже важливо.

 Існує два типи вентиляції теплиць - природний і примусовий тип. Природний тип - це вентиляція теплиць за допомогою природних факторів, без прикладання додаткових зусиль і енерговитрат. Примусовий тип вентіляціі- це спосіб вентиляції, коли для створення переміщення повітряних мас необхідно прикладати додаткове зусилля - за допомогою вентиляторів.

Один з методів вентиляції для плівкових теплиць, коли бічні стіни можуть повністю відкриватися, або відкиданням плівки, або за допомогою лебідки, як ручної, так і з фоторедуктором. Такі теплиці відмінно підійдуть для вирощування розсади, так як вдень рослини знаходяться практично повністю на відкритому повітрі, відчуваючи і звикаючи до всіх стрибків температур і потокам повітря, а вночі закриваються і захищені від нічних заморозків.

Вентиляцію природним шляхом в плівкових теплицях проводять за допомогою:

- торцевих дверей в теплиці; У конструкціях, де встановлені тільки двері з одного торця теплиці і з іншого можна провітрювати теплицю при відкритті дверей, створюючи протяг.) При цьому негативно ра рослини може впливати різкий перепад температур.

- кватирок в торцях теплиці; Має значення площа кватирок, а також довжина теплиці. Необхідно прагнути розташувати кватирки якомога вище. В такому випадку більш прохолодне повітря потрапляючи в теплицю, буде опускатися вниз, рухаючись до центру теплиці. При цьому він природно буде прогріватися і вирівнюватися з температурою повітря навколишнього простору теплиці.

- вентиляція за допомогою бічних кватирок. Кілька кватирок в бічних стінах покращують проходження повітря в теплиці. Одна з умов, що б такі кватирки були якомога вище. Крім того, при сумісності бічних кватирок з торцевими, отримаємо змішані потоки повітря різних напрямку, які не створюють великих протягів в теплиці. При цьому така теплиця відмінно провітрюється. Основний параметр, який впливає на вентилювання теплиць, це висота розташування кватирок, а також розміри самих кватирок. Рекомендується, що б сумарна площа кватирок була не менше 20% від загальної площі покриття. В такому випадку не створюється хороша вентиляція в теплиці і мінімальні температурні навантаження на рослини.

- вентиляція теплиць за допомогою верхніх кватирок. Основний метод вентиляції теплиць, застосовуваний до того ж в промислових теплицях, це верхні фрамуги, що відкриваються в даху теплиці. Класичний метод, ідеальний для вентиляції теплиць, гаряче повітря піднімається вгору, а холодне повітря потрапляє в теплицю через верхні фрамуги, нагрівається і не несе ніяких температурних навантажень для рослин. Цей метод вважається основним методом природної вентиляції для теплиць. Основні переваги - висока ефективність вентилювання внутрішнього простору теплиць, мінімальні енерговитрати на вентиляцію. Чи не утворюється протягів і потоків повітря, здатних завдати шкоди рослинам.

  У випадках коли в теплиці немає можливості створити достатню кількість кватирок, і провітрювання теплиці відбувається погано, а в літній період температура в теплиці може зашкалювати за + 40 С0, в такому випадку необхідно встановлювати примусову вентиляцію, яка може забезпечити нормальне провітрювання і охолодження теплиць.

У теплицях Perspekta ми особливу увагу приділили вентиляції, щоб забезпечити Ваші рослини свіжим повітрям, який їм потрібен для здорового зростання. Якщо ви хочете взяти під свій контроль простір для вирощування і максимально використовувати технології, наявні у вашому розпорядженні, ми можемо допомогти.

Card image cap

При вирощуванні рослин в теплицях важливо контролювати водний режим, адже це один з основних факторів для зростання рослин і їх врожайності.

У теплу погоду випаровування води може відбуватися так швидко, що її втрати занадто пошкоджують рослини. Також небезпечним є перезволоження субстрату, що призводить  до відмирання кореневої системи і поширенню різних грибних захворювань.

Є різні види поливу в теплицях: крапельне, ручне, дощування.

Дощування - найбільш рівномірне і універсальне зрошення, цей метод поливу дозволяє розпорошувати будь урожай. Дощування буває фіксованим і мобільним.

Мобільний дощування проводиться спеціальними поливними штангами. Вони використовуються при вирощуванні розсади, коли касети, ящики або окремі горщики утворюють суцільний «килим» з одним проходом посередині теплиці. Вони переміщаються уздовж теплиці, як правило, по обидва боки проходу. Під куполом теплиці монтуються направляючі «рейки», по яких рухається візок з тросовим приводом від електродвигуна. Форсунки, встановлені в штанги, забезпечують конуси розпилу, сусідні конуси перекриваються між собою, створюючи надійне перекриття і рівномірне зволоження. Найчастіше виникає проблема прискореного пересихання крайніх до проходу або стіні касет, але більшість виробників штанг вирішують цю проблему установкою бокових форсунок з підвищеним виливом. Неглибокі касети промачіваются наскрізь за 2-3 проходу штанги на мінімальній швидкості. Управління штангами автоматизовано і здійснюється з пульта управління.

Якщо хочете отримувати відмінний урожай у вашій теплиці - варто контролювати всі процеси, які впливають на рослини, особливо - стежити за поливом.

У вас є питання? - зателефонуйте нам. Ми допоможемо створити ідеальні умови в теплицях Perspekta!

 

Card image cap

Компанія AeroFarms -  найбільша вертикальна ферма у світі, яка залучила $100 млн інвестицій. Головним інвестором стала Ingka Group – материнська компанія IKEA. У фінансуванні взяли участь британські компанії Wheatsheaf та ADM Capital, а також Mission Point Capital й китайські компанії GSR Ventures та AllianceBernstein, повідомляє The Financial Times.

Залучені гроші AeroFarms планує витратити на подальше розширення складів для своєї продукції. Як заявив виконавчий директор AeroFarms Девід Розенберг, одним з ключових моментів цієї угоди була домовленість з інвесторами про подальший розвиток компанії.

Основні продукти AeroFarms – рукола, крес-салат та капуста, які продаються під брендом Dream Greens в роздрібних мережах, включаючи Whole Foods і ShopRite.

На думку засновника IOI Capital Еріка Кобаясі-Соломона, інвестиції в компанію, яка пом’якшує зміни клімату та займається внутрішнім землеробством, мають економічний сенс, якщо зовнішнє і тепличне господарство є складним або занадто дорогим. На Близькому Сході, де землеробство на відкритому повітрі практично неможливо через спеку, вертикальні ферми мали б сенс як інвестиції, зазначив інвестор. Кобаясі-Соломон додав, що вертикальні ферми – лише частина рішення для світової продовольчої безпеки: вирощені рослини повинні бути різноманітними, так як важко нагодувати світ тільки латуком, капустою та руколою.

Приємно, коли провідні компанії світу роблять інвестиції у тепличну галузь!

Perspekta розкаже Вам всі світові новини, що стосуються тепличного виробництва!  Слідкуйте за нашими оновленнями!

Card image cap

Огірок - це надзвичайно корисний та смачний овоч, який складається із води на 97%. А чи відомо Вам, як отримати гарний урожай огірка  у теплиці? Для початку треба отримати розсаду цієї рослини. У цій статті ми ознайомимо Вас із технологією вирощування розсади огірка у теплиці.

Вирощування огірка можливе двома способами : прямий висів насіння в горщик або касету; через пікірування. Також важливо використовувати легкий субстрат  ( торф або кокосову стружку) чи легкий грунт (всі ці компоненти можна змішувати між собою).

Висів проводять на глибину 1-2 см. Для отримання дружніх сходів температура субстрату має бути 24-25 ℃.  Для кращого проростання насіння та якісного зняття з сім’ядолі насіннєвої оболонки краще використовувати агроволокно або перфоровану плівку , якими ми накриваємо горщики або касети. Після отримання 20-30% «колінець» ми знімаємо плівку або агроволокно , знижуємо температуру повітря до 20С, при вологості повітря близько 80-90%  і вмикаємо досвічування.

При вирощуванні розсади важливо приділяти увагу не лише клімату в теплиці, але і живленню рослин. При правильному складанні поживного розчину дуже важливо знати показник електропровідності (ЕС) поливної води. Оптимальний показник ЕС поливної води для вирощування огірка складає 0,4 – 0,7 мСм.  Тобто чим вона нижча, тим більше корисних солей може бути доступно для рослин. 

Після виходу першого справжнього листка, рослина починає засвоювати елементи живлення , що знаходяться в субстраті. Для цього рекомендовано вносити добрива для збалансованого розвитку рослини.

Також важливо правильно проводити поливи. Розсаду огірка необхідно поливати по потребі , щоб примусити кореневу систему «шукати» вологу. При правильному поливі увесь об’єм горщика або касети заповнений кореневою системою.

Під основний обробіток ґрунту восени, бажано вносити органічні добрива. Огірок дуже добре реагує на внесення свіжого навозу ВРХ. Також навоз покращує структуру ґрунту в теплиці. 

При висаджування розсади огірка на постійне місце в теплицю важливим показником є температура ґрунту. Оптимальна температура – 18-20 ℃. Якщо вона нижче 14 ℃, то у кореневій системі огірка зупиняється синтез речовин, які необхідні для подальшого росту і розвитку рослин. Взагалі при такій температурі коренева система малоактивна і не може забезпечити нормальний ріст. Також низька температура провокує захворювання кореневої системи (кореневі гнилі, фузаріоз). 

Вирощуйте корисне та отримуйте чудові врожаї разом з Perspekta!

Card image cap

Як же були здивовані жителі Ставангера в Норвегії, коли поспішаючи на рейси літаків вони побачили в своєму аеропорту щось особливе! А саме - скляну теплицю, в якій вирощуються органічні овочі!

У цьому році відбулося офіційне відкриття нового залу прильоту аеропорту Ставангер. Зал унікальний в порівнянні з іншими, пасажири просто не можуть пройти повз таку красу. Побачити в аеропорту теплицю з овочами точно ніхто не очікував, хоча тепличне господарство в Норвегії дуже розвинене.

 Зал розміром майже 3000 квадратних метрів, безсумнівно, не залишить нікого байдужим! Вже починаючи з відкриття усі з нетерпінням чекають врожаю помідорів, які можна спробувати в ресторані на цьому ж поверсі. При цьому поспостерігати за склом весь процес вирощування.

Таким чином дуже вдало поєднали транспортну діяльність з турботою про навколишнє середовище. Поступово відбувається впровадження екологічних рішень, і в майбутньому аеропорт планує стати повністю енергетично самодостатнім. Планують побудувати близько 20 000 квадратних метрів сонячних панелей навколо будівлі, а також розглянути питання про використання енергії вітру.

Погодьтеся, дуже класна ідея! У багатьох аеропортах світу можна побачити оригінальне оформлення залів зеленими насадженнями, вертикальними системами, живими стінами і нашими улюбленими скляними теплицями!

 Будь в курсі всього з Perspekta!

Card image cap

Медичний канабіс - це новий тренд у світі. Активно вкладають мільярди доларів у будівництво тепличних комплексів для вирощування цієї  культури у Данії, Канаді, США та інших країнах.

Для його вирощування не існує єдиної структури теплиці, але тим не менш, є деякі аспекти будівництва теплиць, які варто включити, щоб забезпечити найкращі умови для свого врожаю.

При плануванні будівництва теплиць для вирощування канабісу варто врахувати кліматичні особливості регіону. Коливання температури зовнішнього повітря, швидкості вітру, рівень вологості, снігове навантаження і рівень освітленості впливають на те, яке обладнання і стиль конструкції найкраще підходять для вашої культури.

Також потрібно правильно організувати все системи в теплиці: опалення та охолодження, затінення, полив і хороший екологічний контроль. Канабіс - вкрай чутлива культура !!!

Канабіс, як і багато інших культур, любить різні температури на різних стадіях росту (від 18 С до 30 С) Системи опалення та охолодження теплиці повинні враховувати потреби в температурі і засоби контролю для кожної зони.

Особливо важливо контролювати вологість і освітлення в теплиці. Для отримання врожаю потрібно висвітлювати рослини не більше 12 годин.

Ми всі знаємо, як впливає вологість на рослини. Занадто багато - і вони хворіють, занадто мало - рослини висихають, пригнічується ріст. Як і для будь-якої іншої культури, при проектуванні теплиці важливо знати вологість, в якій рослина процвітає. У той час як канабіс в вегетативної стадії дійсно любить більш високий рівень вологості, він віддає перевагу більш низьку вологість в квітці. Для здоров'я рослин потрібно підтримувати 40%, для цього використовують спеціальні установки.

Рекомендації по вентиляції для теплиць пов'язані з температурою і вологістю. Вентиляція в теплицях підрозділяється на дві основні категорії: природна і механічні системи, такі як витяжні вентилятори, а іноді і охолоджуючі подушки. Для видалення гарячого повітря зсередини теплиці встановлюють вентилятори з повітряним потоком, що корисно для збереження здорових рослин.

Квітучий медичний канабіс потребує 100% затемнення. У той час як вегетативна стадія має більш високий рівень освітленості, для цвітіння бажані більш тривалі періоди темряви. Забезпечення 12 годин безперервної темряви всередині теплиці змусить рослини цвісти відповідно до вашим графіком виробництва.

Також варто звернути на збагачення теплиць CO2, оскільки це важливий фактор.

У нашій країні вирощування медичного канабісу поки заборонено. Проте, законопроект про легалізацію цієї культури в Україні зараз знаходиться на розгляді. Ми будемо тримати Вас в курсі всіх світових трендів в галузі тепличного господарства!

Card image cap

Нещодавно відбувся конкурс української урбаністики Ukrainian Urban Awards, на якому оцінювали досягнення міської нерухомості України і визначали кращі архітектурні проекти.

На заході ми презентували нашу систему вертикального вирощування, якою змогли здивувати багатьох. Головна її перевага - це компактність і легкість у використанні. Можна створювати незвичайні мікси з рослин, вирощувати одночасно квіти, овочі, ароматні трави, ягоди ... все, чого душа забажає!

Займає вона дуже мало місця, можна милуватися такими системами на садових ділянках, в офісі, на балконі, а також використовувати як декоративну прикрасу будь-якого заходу. Великим плюсом є те, що вертикальні системи досить мобільні, при необхідності їх можна легко перемістити в потрібне місце.

Користуватися нею дуже легко, завдяки системі гідропоніки. Для основи використовується перліт, можна наполовину з грунтом. За допомогою автоматичної системи вода циркулює по всій вертикальній системі. Догляд за нею - мінімальний!

Особливої уваги заслуговує її зовнішній вигляд системи Agronom. Вона буде виграшно виглядати в будь-якому інтер'єрі і радувати своєю елегантністю, притягуючи погляди оточуючих .

Компанія Perspekta не вперше заходах, пов'язаних з урбаністикою, так як ми теж можемо зробити свій вагомий внесок по озелененню міст, поділитися своїми ідеями і надихнути на нові експерименти.

Ми готові відповісти на всі Ваші запитання, зателефонуйте нам! Розповімо більше!

Card image cap

Ми завжди в курсі всіх світових подій, що проходять в сфері тепличного господарства. Ось тільки повернулися з міжнародної виставки технологій садівництва і рослинництва "GreenTech 2019", яка проходила в Амстердамі.

Нідерланди - одна з передових країн в тепличної сфері і грає важливу роль в світовому рослинництві. І як представникам українсько-нідерландської компанії Perspekta, нам особливо цікаво було відвідати цю виставку.

Виставка була орієнтована на міжнародних виробників у харчовій промисловості та декоративного садівництва. Тут були представлені останні технологічні можливості для вирощування в теплицях і на полях. Учасниками були виробники і імпортери таких продуктів, як засоби захисту рослин, селекційний і елітний матеріали, субстрат, будівництво теплиць, автоматизація, фінансування, наукові дослідження і логістика.

На GreenTech ми знайшли багато захоплюючих ідей і перспективних рішень для тепличного бізнесу. Нові технології не перестають дивувати. Натхненні, ми готові до нових цікавих проектів!

Зателефонуйте, ми поділимося своїм досвідом і знаннями!

 

Card image cap

Серед людей, які постійно займаються своїм присадибним господарством, поки не склалося переважаючої думки щодо певного вибору між скляною і полікарбонатною теплицею. Нас часто запитують, яке покриття краще використовувати в теплицях? -  Давайте розберемося!

Головне завдання в теплиці - створити ідеальні умови рослинам для нормального росту і розвитку. Їм потрібні такі основні компоненти, як вода, СО2 і достатня кількість освітлення. Коли рослина не отримує в достатку хоча б один з цих компонентів, рослина в'яне, внаслідок чого значно знижується урожай.

Дуже важливо при виборі покриття Вашої теплиці звернути увагу на здатність пропускати сонячні промені!

Безсумнівним достоїнством і основною причиною застосування скляного покриття в тепличному господарстві є його незмінна прозорість. Воно не темніє з часом, а чудово забезпечує доступ денного світла і сонячних променів до рослин, що дуже важливо для вирощування квітів, розсади, дозрівання плодів.

Варто відзначити хімічну інертність скляної поверхні при взаємодії із зовнішнім і внутрішнім середовищем.  Скло не виділяє канцерогенних речовин при нагріванні і не поглинає їх під час обробки рослин. Крім того, воно не дряпається і не забивається пилом. При обережному використанні термін служби скла буде більшим, ніж у інших матеріалів - до 50 років.

Основним недоліком є ​​крихкість матеріалу. Його легко розбити при необережному поводженні. Тому краще використовувати загартоване скло - воно характеризується більшою стійкістю до ударів.

Ще потрібно знати, що скло має високу теплопровідність. Це означає, що засклена теплиця швидко нагрівається і так само швидко остигає. Але користуючись тепличними технологіями це можна легко регулювати.

Що стосується полікарбонатного покриття, цей полімерний пластик вважається ударостійким, теплоізоляційним матеріалом. У цьому полягає основна перевага такого покриття.

По властивості світлопроникності він поступається звичайному склу, в таких теплицях рослини не будуть отримувати достатню кількість світла, а це один із життєво необхідних елементів !

Також до недоліків полікарбонатного покриття можна віднести появу парникового ефекту в дуже жарку погоду, що може привести до грибкових захворювань. Полікарбонат має властивість поглинати водяну пару з повітря, тому в поєднанні з пилом на поверхні утворюються грязьові розлучення і знижується прозорість. Згодом під впливом УФ променів полікарбонат жовтіє, схильний до температурного розширення, вимагає періодичної заміни.

Ну і важливий момент - це зовнішній вигляд. Полікарбонат створює "ефект замкнутого простору" і з часом виглядає зовсім не привабливо. А скляні конструкції будуть незмінно радувати Вас своїм неперевершеним виглядом!

Так що перед тим як прийняти рішення варто врахувати всі недоліки і переваги обох матеріалів. Вибираючи скляне покриття Ви отримаєте гарні теплиці, які в зимовий та осінній період будуть отримувати багато природного світла. Вони мають довгий термін служби, але при цьому будуть тепловтрати.

При виборі полікарбонату - теплиці матимуть високу теплоізоляцію, але вимагають постійного досвічування, бо отримують недостатню кількість сонячного світла. У порівнянні зі склом мають короткий термін служби і виглядають менш привабливо.

Зробіть правильний вибір! Ми Вам в цьому допоможемо!

 

 

Card image cap

Ми будуємо теплиці для того, щоб створити ідеальні умови для Ваших рослин.

Дуже важливо контролювати всі процеси в них, адже вологість і висока температура - все це може привести до в'янення рослин, висихання і травм. Теплиці утримують значну кількість тепла, без спеціалізованої вентиляції і охолоджуючого обладнання будуть негативно впливати на урожай в періоди високої освітленості. Вирішальне значення для здатності рослин регулювати свою температуру має охолоджуючий ефект.

Основним охолоджуючим компонентом в теплиці можна вважати свій урожай, адже рослини - чудові повітряні кондиціонери. Щоб довести це, просто увійдіть в порожню теплицю в спекотний літній день, а потім в заповнену рослинами. Порівняйте свої відчуття!

Щоб максимізувати здатність ваших рослин охолоджуватися, Вам потрібно подавати багато води для транспірації в спекотні дні і захистити рослини від прямих сонячних променів.

Внутрішні системи затінення насправді не запобігають накопиченню тепла усередині конструкції, але мають тенденцію розшаровуватися його, а також блокувати прямі сонячні промені від перегріву рослинних тканин.

Також в теплицях використовується механічне охолодження: кондиціонери і вентилятори, туманоутворюючі системи та інші. Вони можуть бути дуже ефективними і доступними при використанні належним чином. Проте, їх відносна ефективність залежить від кількості вологи, яка присутня в повітрі. При цьому вентиляція необхідна для заміни вологого на більш сухе повітря, а також для підтримки правильного балансу вологості і температури повітря.

 Додатково варто звернути увагу на старий перевірений метод - забілювання. Зафарбовування покриття теплиці спеціальними засобами захищає від прямих сонячних променів, розсіюючи їх. Не дивлячись на те, що теплиця здається занадто темною, влітку буде світла достатньо.

Для досягнення максимального ефекту необхідно використовувати всі методи в комплексі. А автоматизоване управління контролю клімату допоможе зробити процес охолодження набагато простіше. Йде миттєва реакція на мінливі кліматичні потреби рослин, регулюється інтенсивність зрошення, контроль висувних систем затінення, швидкості вентиляції і роботи обладнання випарного охолодження.

Давайте разом подаруємо комфорт Вашим рослинам!

Card image cap

Салати – це не тільки смачно, а і надзвичайно корисно! Це унікальна культура,  її листя  багате на вітаміни, мікроелементи та органічні кислоти. Ми купуємо свіжу продукцію у супермаркетах протягом усього року. І там дуже часто можна знайти салати українського виробництва, що дуже радує.

 Сприяє цьому короткий термін вирощування  культури: у відкритому ґрунті фермер за сезон може отримувати кілька урожаїв салату, а при використанні гідропонних систем  їхня кількість з однієї й тої самої площі за календарний рік вирощування може перевищувати десяток.

 Вирощують салат двома способами:  у ґрунті та з допомогою гідропонних систем. Обидва мають дещо спільне - це спосіб вирощування розсади.  Обов’язково треба використовувати якісну розсаду, та звернути увагу на торф.

 Висівають насіння у касети,  бажано, щоб вони були з жорсткого пластика з бортиками, які не дадуть кореневій системі закручуватися в спіраль. За вирощування на гідропоніці висів проводять у кубики або спеціальні стаканчики.

 Перед заповненням касет торфом треба обов’язково висипати його на плівку, зволожитиі рівномірно перемішати, а вже потім заповнювати ним касети. Потім у затрамбований торф висівають насіння на глибину 0,5 см від поверхні касети. Касету можна рівномірно присипати чистим річковим піском чи вермикулітом, для утримання вологи. Далі необхідно гарно зволожити касети водою (скільки візьме).

Далі касети з висіяним насінням вміщують у камери пророщування, де має підтримуватись температура 18...20℃ з вологістю на рівні 85%. Можна використовувати  туманоутворюючі установки чи додаткове зрошення у камері.

Після двох діб в камері пророщування касети виставляють на постійне місце. Це може бути теплиця або відритий майданчик (за сприятливих погодних умов). Рекомендують  проводити регулярні рівномірні зрошення рослин, в ідеалі їх має бути мінімум два: в першій та другій половині дня, але так, щоб рослини не входили в ніч перезволоженими. Температура води має бути 12...17℃. Зазвичай від висіву до висаджування розсади проходить близько 20‒35 днів залежно від пори року, в яку проводять вирощування. На27-й день ми маємо готову розсаду з 4‒5 справжні-ми листами. Дуже важливо, щоб коренева система мала здоровий вигляд і білий колір, заплітала рівномірно увесь об’єм субстрату і не закручувалась у спіралі.

 Отже, розсада готова і через деякий час уже можна буде смакувати хрумкими салатами! Вирощуйте корисне! Cпеціалісти Perspekta допоможуть!

Card image cap

При вирощуванні розсади помідора дуже важливо використовувати легкий субстрат (торф або кокосову стружку) або легкий ґрунт, а також можна змішувати між собою ці компоненти.

Щоб отримати дружні  сходи температура субстрату повинна бути 23-24 °С. Для кращого проростання насіння і скидання насіннєвої оболонки сім’ядолями краще використати агроволокно або перфоровану плівку, якими накриваються наші горщики.  Після отримання 20-30%  «петельок» ми прибираємо плівку, знижуємо температуру повітря до 20° С, при вологості повітря близько 80-90% .

Якщо плануєте отримати якісну розсаду  при зимових строках посіву помідора, рекомендується використовувати досвічування натрієвими лампами, які розміщуються на висоті 2 метри над рослинами. Мінімальна інтенсивність освітлення для вирощування розсади помідора складає 100 Ватт/м2.

Також радимо  використовувати горщик об’ємом не менше 0,5 літра. Це дає можливість отримувати розсаду з 7-8 справжніми листками і добре розвиненою кореневою системою. Такі рослини краще перенесуть  стресові умови після пересаджування в теплицю на постійне місце.

При висаджуванні розсади помідора на постійне місце в теплиці, , важливою є температура ґрунту (не менше 14° С), а також правильно проводити полив. Розсаду необхідно поливати при потребі, щоб буквально «змусити» кореневу систему «шукати» вологу . Головне завдання - це  створення оптимальних умов для росту і розвитку рослин помідора.

Скоро плануємо пересаджувати нашу розсаду і чекаємо на гарний урожай! А ще, ми завжди чекаємо Вас у гості, у наших зимових садах  вже є чим посмакувати!

 

 

 

 

 

Card image cap

Відомо, що Ісландія - це країна вулканів, гейзерів, гарячих джерел і лавових полів. Виростити тут овочі та фрукти можна тільки в теплицях, які використовують геотермальну енергію. Дуже незвичайним стало використання однієї з них - відкриття ресторану, де пропонують пообідати прямо в теплиці з помідорами.

Звичайно ж, сувора земля Ісландії не передбачає вирощування соковитих і ароматних томатів. Через природні  умови Ісландія більшу частину фруктів і овочів імпортує. Але ця велика геотермальна теплиця, розташована неподалік від міста Селфос, в 30 км від Рейк'явіка - справжнє досягнення в сільському господарстві, тут виробляють 300 тонн томатів на рік. Великі, соковиті і ароматні помідори збирають тут кожен день, незважаючи на тривалі холодні і темні зими. Помідори ростуть у вулканічній породі, замість звичайної ґрунту, і незважаючи на це вони виростають дуже смачними! А Для запилення рослин використовують 600 джмелів, які спеціально завозяться з Голландії.

В меню пропонується гарячий томатний суп, незвичайний пиріг з начинкою з помідорів і яблук, чізкейк з варенням із зелених томатів, томатне морозиво, тортилію з моцарелою і помідорами, а також томатний шнапс і основне фірмове блюдо тепличного ресторану - коктейль «Кривава Мері». Все це готують прямо при вас, зі свіжих, тільки що зібраних овочів.

Від туристів вже немає відбою. Розташування теплиці серед льодовиків насправді є великим плюсом: урожаю томатів тут не загрожують шкідники, а геотермальна енергія виробляє необхідну кількість електроенергії для забезпечення рослин світлом і теплом цілий рік. Розміри теплиці також вражають - 5000 квадратних метрів.

Наша планета не перестає дивувати, а тепличний бізнес настільки розвинений, що дозволяє вирощувати рослини навіть у таких суворих умовах.

Ми розповімо Вам про всі новинки і системах вирощування! Зателефонуйте нам, із задоволенням відповімо на Ваші питання!

Card image cap

Чи замислювалися Ви над тим, що повітря в теплиці може бути забрудненим і завдавати шкоди рослинам? Після того, як тепличні господарства масово почали використовувати інтенсивне досвітлювання, в деяких випадках помічали пошкодження рослин.

І незважаючи на високий рівень агротехніки, ріст рослин сповільнювався, на листках з'являлися світлі мозаїчні плями і крайові опіки, і урожай не був уже таким високим. Така картина спостерігалася як на українських, так і на європейських гібридах овочевих культур, зазвичай ближче до середини вегетації. Для часткового виходу з ситуації, як правило, доводилося знижувати рівень освітленості, що веде до додаткового зниження врожайності.

Так ось, в 8 випадках з 10 причина визначаться при першому погляді - це характерні ознаки хронічного пошкодження рослини супутніми продуктами згоряння вуглеводневого палива - фототоксичності газами - оксидами азоту (NO, NO2) і діоксидом сірки (SO2), рідше - етиленом (C2H4).

Вплив фототоксичних газів часто сприймаються агрономами як пошкодження листя від критично завищеного рівня CO2. Сам по собі вуглекислий газ в надлишкових концентраціях не є небезпечним для рослини, але викликає рефлекторне закриття продихів, і, відповідно, припинення транспірації. Позбавлені можливості охолоджуватися на світлі, листя перегріваються, і, починаючи з країв листа, відбувається термічне пошкодження і відмирання тканин. При виробничих процесах, пов'язаних зі спалюванням природного газу, вміст оксиду азоту в димових газах становить 95-98%, діоксиду азоту -2-5%.

Таким чином, при підкормці  рослин і при інтенсивному освітлюванні  виникають принципові вимоги до хімічної чистоти. А саме як до поданої газової суміші, так і всього обсягу повітря теплиці. Відомо, що фототоксичні гази потрапляють в повітря теплиці двома шляхами: як з підкормових газовою сумішшю, так і з повітрям.

Так що ж слід робити, щоб не нашкодити Вашим рослинам?

Постійний моніторинг повітря в теплиці дозволяє вчасно визначити небезпеку і вжити відповідних заходів. Для сучасних високих теплиць рекомендується застосування групи спеціальних циркуляційних вентиляторів, що створюють рівномірний круговий рух повітря всередині споруди на невеликій швидкості. Подібне технічне рішення сприяє розсіюванню повітряних зон з підвищеною концентрацією забруднювачів, і забезпечує рівномірну концентрацію всіх газів по всьому об'єму повітря теплиці.

Як бачите, досить багато факторів можуть вплинути на урожай у Вашій теплиці.

Є питання? Із задоволенням на них відповімо!

Card image cap

На вулиці весна, а це означає, що прийшов час оновлень та нових ідей. Підкреслюючи урбаністичний настрій, після творчої зустрічі дизайнерів і архітекторів "Metronome", хочемо поділитися з Вами своїми ідеями!

Урбанізм - це напрямок у мистецтві, що зображує життя великих сучасних міст. Також користується популярністю поняття "розумного урбанізму" (англ. Intelligent Urbanism) - теорія планування міської площі, спрямована на врахування різних проблем, інтересів і їх вирішення. Цей термін вигаданий професором Крістофером Чарльз Беннінгер.

Існує кілька принципів, на яких ґрунтується теорія урбанізму. Один з них - це баланс з природою.

Простіше кажучи, потрібно використовувати такі прийоми, як планування землекористування та міського простору з метою запобігання виснаження водоносного горизонту, ерозії ґрунтів, збезлісення, замулення і повеней. "Зелене" будівництво також відноситься до даного принципу.

 Команда Perspekta завжди підтримувала ідею озеленення міст і захисту природних ресурсів. І у нас є багато цікавих рішень!

Ви тільки уявіть, як же круто виглядають зимові сади Perspekta на дахах будинків, в яких можна вирощувати екологічно чисту продукцію. Або ж вечеряти у ресторані, ховаючись від дощу та від міської метушні в скляних конструкціях. А в них точно буде комфортно і Вам, і рослинам!

  Ми живемо в сучасному світі, і повинні користуватися новими технологіями. Можемо впевнено сказати, що у нас достатньо інструментів для того, щоб зробити наші міста кращими та гарнішими!

Бажаєте прикрасити своє життя? Команда Perspekta допоможе! 

Card image cap

Продовжуючи тему мікрозелені, хочемо сьогодні розповісти про горох. Ми всі знаємо про чудові смакові якості молодого горошку, але більш популярним напрямком стає застосування мікрозелені  даної культури. З власного досвіду можемо підтвердити, що виростити таку зелену красу у себе на підвіконні дуже легко, не докладаючи особливих зусиль.

 Мікрозелень гороху - це молоде листя, стебла і вусики. Ах, який же він ароматний і хрусткий! Він має злегка солодкуватий смак молодого горошку. При цьому багатий на протеїни, фосфор і клітковину. І містить вітаміни А, В, C, PP, E, K і фолієву кислоту.

 Він супроводжує і підкреслює солодкі і солоні смакові відтінки блюд. Його застосовують у приготуванні  салатів та канапок, у поєднанні з літніми фруктами.

Горох мікрогрін має приємний солодкуватий смак з насиченими пряними нотками. У ресторанній подачі страв використовується не тільки в якості вишуканого прикраси, але і для безпосереднього приготування смачних шедеврів. З молодих пагонів готують також  перші страви, а ще  -  оригінальні коктейлі та  випічку.

 Крім багатого поєднання смаків, культура має цілу низку корисних властивостей, серед яких такі:

  • висока калорійність (81 ккал / 100 г);
  • вміст великої кількості рослинного інсуліну;
  • вміст у стеблах клітковини і холіну.

А ще дозволяє знизити рівень цукру в крові, зменшити показники холестерину і зарядитися бадьорістю на весь день!

Сьогодні ця мікро-культура вирощується на спеціально облаштованих фермах, де створені найбільш сприятливі умови для її розвитку. Може зберігатися не більше тижня, оскільки ніжні паростки досить швидко жовтіють.

Вирощуйте із задоволенням! А з нашими теплицями Perspekta це буде ще і комфортно, ми перевірили!

Card image cap

Часто наші клієнти запитують про те, що таке дифузне скло і чому воно настільки популярне сьогодні. Нам захотілося поділитися з Вами цією інформацією.

У Європі більшість  теплиць покрита  дифузним  склом саме тому, що воно не пропускає сонячне світло по прямій лінії, а переломлює його, розсіюючи на велику площу поверхні. При цьому світло рівномірно розподіляється по всій теплиці. Освітлення в теплиці максимально подібно до природного, що сприяє зростанню сільськогосподарських культур.

Дифузне скло має ряд переваг, а саме:

• Розповсюдження сонячного світла через розсіяне скло сприяє кращому проникненню світла в нижні частини рослини;

• У теплиці набагато менше тіні;

• Температура у верхній частині врожаю нижче, що знижує стрес і підвищує якість плодів;

У виробників є вибір між низьким, середнім або високим рівнем розсіювання світла (матуванням). Важливим моментом є те, чим вище фактор матування скла, тим більше світло відбивається, а це - % світлопроникнення.

Тому виробники пропонують скло з різними рівнями цих показників. В результаті взимку, коли сонце низько, дифузне скло не має такого позитивного ефекту як влітку. З цієї причини більшість теплиць з дифузним склом - це проекти з вирощуванням без зимового часу (весна-літо-осінь).

Трохи цифр: звичайне скло пропускає в середньому 91%, дифузне - 92%. Похибка даних в обох випадках 0,5%.

Якщо використовувати покриття антивідблиску, світлопроникнення збільшується ще до 5% (разом максимально можливо 96-97% сітлопроникнення).

Цікавить більше інформації? Пишіть, ми будемо раді ознайомити Вас з новинками в тепличному бізнесі!

Card image cap

Володимир Болотін із села Княгининок, що на Волині, разом з братом Миколою тримають власний лимонарій. Починали справу з п’яти дерев, зараз живцюванням отримали нові 50. Технологію підглянули в Нідерландах та Німеччині, за таким же принципом побудували теплицю і вирощують цитрусові вагою до 1 кг, пише “Експрес”.

“Теплиця майже на два з половиною метри заглиблена в землю. Ми з братом зробили так, аби кущики не потерпали від будь-яких зовнішніх факторів. Її довжина - 25, а ширина - 6 метрів”, - розповідає Володимир.

Температура в лимонарії упродовж року однакова - вісім-дев’ять градусів тепла. Холодної пори опалюють дровами.

Крім лимонів брати вирощують апельсини, лайми, фінгерлайми, пальчасті цитрони - “руки Будди”. Запевняють: це неважко, але треба знати нюанси.

І ось які: у перші два роки потрібно вирощувати так звані скелетні гілки. І лише згодом, коли на рослині буде хоча б 20 листочків, можна залишити одну квіточку. І з кожним наступним роком - на одну більше.

Пересаджують рослину раз на рік, навесні - доти, доки місткість горщика дійде до 4-6 л. Грунт можна взяти з-під листяних дерев. Третину суміші для посадки має становити пісок. Також варто додати півлітра деревного попелу і перегною на кожне відро ґрунту.

Пересаджуючи рослину, на дно горщика обов’язково насипають три-чотири сантиметри дрібних камінчиків, а зверху - шар мокрого піску, щоби був добрий дренаж. А поливати цитрусові можна лише тоді, коли земля в горщику зверху добре висохне.

Велике щастя - поєднувати роботу із улюбленою справою! Якщо вирощування рослин Вам до душі, то ми  зможемо перетворити це хобі на прибутковий бізнес, лише зателефонуйте  нам!