Будь в курсі

Ми збираємо корисну інформацію про вирощування, тепличні технології, цікаві проекти, новинки нашої компанії і всієї тепличної галузі.

Нові країни, виставки, нові або класичні перевірені методи.

Інтерв'ю з фахівцями, дослідження і огляди. Відповіді на питання і цікаві факти.

Тут зібрано все, що може бути цікаво і все, що може бути корисно.

Card image cap

Завершено будівництво фермерської теплиці на території розплідника Єва.

Призначення цього проекту є зберігання спеціалізованих декоративних рослин.

Монтаж виконувався взимку, включаючи в морозні дні при -10 С. Якість теплиці підкреслює відмінне функціонування після здачі.

Європейська теплиця з подвійною плівкою і системою нагнітання повітря забезпечує теплоізоляцію для всієї площі. Піддув відбувається автоматично згідно заданому часу.

Висота в конику 6,7 м, що гарантує оптимальне розміщення дерев і рівномірний мікроклімат. Для жаркої пори передбачено верхнє вікно уздовж всієї конструкції, яке забезпечить провітрювання всієї площі.

Perspekta. Для наших клієнтів ми працюємо цілий рік!

Card image cap

Добігає кінця виставка Fruit Logistica, яка щорічно проходить у місті Берлін.

Ця виставка охоплює всі сектори бізнесу, пов'язані з вирощуванням продукції і її обробкою. Саме тут презентуються нові розробки та інновації в кожному з ланок виробництва і обробки свіжої продукції.

 

Команда Perspekta в обов'язковому порядку відвідує всі ключові виставки в світі. Це дозволяє завжди бути в курсі світових трендів і пропонувати нашим клієнтам тільки найкращі світові рішення.

 

Цього разу ми приділили увагу не тільки технологічним інноваціям, а й новим сортам овочевої продукції. Особливо цікавими виявилися гібриди снекового томату. Не тільки голландські, а й ізраїльські та італійські компанії презентували різнокольорові гібриди снекового томату з відмінним солодким смаком. Красиві і незвичайні міні-томати - новий тренд для ресторанів і виробників перекусів. Нові гібриди дозволяють не тільки насолоджуватися корисною їжею, а й дивувати незвичайним виглядом!

 

Цікавить нові технології в тепличному бізнесі? Звертайтеся в Perspekta. Ми будемо раді відповісти на будь-які питання.

Card image cap

На Місяці загинула рослина, не витримавши суворих умов.

 

Не порадившись з нами, китайці 3 січня почали експеримент, запустивши на Місяць космічний апарат Chang'e- 4 з контейнером, який вміщував в собі деякі зразки біологічного життя. Контейнер був обладнаний усім необхідним для проростання і підтримки життя.

 


13 січня настала місячна ніч, температура на поверхні знизилася до -170 ° С і рослина закономірно загинула, встигнувши прорости на той час.
"Життя навіть в закритому контейнері не здатне перенести місячну ніч" - коментує професор Се Генсін з Чегінсінского університету.

 


"Здатне!" - стверджує Persperkta, якби замість контейнера на Місяць відправили одну з наших теплиць з новою системою підігріву. Наші дослідження підтвердили неймовірну ефективність теплиць Perspekta в умовах наднизьких температур, нестачі поживних речовин і сонячного світла.
 

 

Perspekta - завжди на півкроку попереду!

Card image cap

Анонс!

Ми раді повідомити Вам, що нами розробляється система обігріву скла Зимового саду. Даний обігрів:
- практично непомітний
- ефективний
- економічний
- обігріває всю теплицю
- в поєднанні з теплою підлогою повністю позбавляє від необхідності установки додаткових обігрівачів

 

Уже до середини лютого ми готуємо презентацію готового рішення з усіма подробицями. Слідкуйте за новинами!

Card image cap

Нові технології роблять вирощування в теплицях все більш ефективнішим.
 
Smart glass - це новий тип скла з покриттям з низькою тепловіддачею, який представляє собою шар тонкої плівки, нанесеної при високій температурі
на звичайне скло.
 
Енергоефективне покриття перешкоджає втрати тепла, яке передавалося б через скло, забезпечуючи тим самим поліпшене регулювання температури в порівнянні зі звичайним склом і пластиком.
 
В результаті, для підтримки оптимальних умов росту в теплиці потрібно набагато менше енергії.
 
Метою даного дослідницького проекту є оцінка впливу «розумного» скла в порівнянні з використовуваним нині затемненим склом на ріст рослин, фізіологію, врожайність і якість в контрольованих умовах CO2, температури, поживних речовин і іригаційної середовища.
 
Доктор Сачін Чаван з Університету Західного Сіднея розповідає про результати:
 
«Проект «розумне скло» знаходиться на початковій стадії, але ми вже завершили наш перший експеримент з використанням баклажанів.
 
«Баклажани вирощували в чотирьох тепличних кімнатах: дві з розумною плівкою, нанесеною на скляні панелі, і дві - зі звичайним затемненим склом.
 
«Ми вимірювали і порівнювали різні показники зростання, фізіології, продуктивності і якості.
 
«Попередні результати показують, що розумне скло може значно знизити енерговитрати в теплиці. Це також позитивно вплинуло на врожайність сільськогосподарських культур.
 
«Так само, перевірені параметри якості не показали істотного впливу розумного скла на якість плодів баклажанів».

 

Card image cap

Зростання популярності вертикальних ферм привертає все більше уваги світових інвесторів.

Менш ніж два роки після свого запуску, стартап вирощування зелені в закритих приміщеннях Bowery привернув в другому турі 90 млн. Доларів інвестицій від корпорації Google (Google Ventures).
Інвесторами також є глобальна інвестиційна компанія Temasek, ресторатор David Barber's з Almanac Insights і виконавчий директор компанії UBER Dara Khosrowshahi.

Раніше в 2017 році стартапу вдалося залучити 27 млн. дол.

Нові фінансові надходження допоможуть компанії Bowery масштабувати свій проект за межі гігантського складського приміщення в Нью-Джерсі, в якому на даний момент вирощується 8 сортів листової зелені і ще 10 на стадії тестування.

Продукти компаній вже доступні в цілому ряді торгових точок. Також вони присутні в меню двох ресторанів, які належать Top Chef's Tom Colicchio, які одночасно є консультантами компанії.

Як і більшість вертикальних ферм, Bowery не використовує пестицидів і витрачає на 95% менше води, ніж традиційна теплиця.

Що виділяє компанію серед інших, це використання власного програмного забезпечення BoweryOS, яке використовує метод машинного навчання для контролю росту рослин. Якщо певна партія салату потребує меншої кількості світла або більш прохолодну атмосферу, програмне забезпечення може відрегулювати умови в приміщенні.

Система настільки ефективна, що дозволяє збирати в 100 разів більше зелені на квадратний фут, ніж середньостатистична промислова теплиця.

 

У своїй заяві генеральний директор Bowery Ірвінг Файн визнав необхідність вирішення продовольчої кризи, в результаті якого, за оцінками, 124 мільйонів людей не мають надійного доступу до недорогої і поживної їжі.

Ми глибоко впевнені в силі технологій, здатних істотно поліпшити продовольчу систему», - сказав Файн.

Висновки:

В Україні системи вертикального вирощування ще не настільки популярні. Більшість про них навіть не знає. Але як ми бачимо з цієї статті, на Заході це вже досить популярний тренд. І якщо стартап привертає увагу таких інвестиційних гігантів як Google, це говорить про потужний фінансовий потенціал цього інноваційного рішення.

Вертикальні ферми дозволяють не тільки отримувати в десятки разів більше врожаю, але за рахунок можливості вбудовуватися в будь які закриті міські приміщення, поставляти на прилавки зелень в максимально свіжому вигляді. Так само це актуально для ресторанів і будь-яких місць громадського харчування.

З цього стає очевидним, що вертикальне вирощування - технологія майбутнього. І той хто зараз зверне на цю тенденцію увагу, в подальшому може бути серед лідерів по виробництву свіжих і доступних високоякісних продуктів.

Компанія Perspekta впроваджує на ринку України найпередовіші технології, включаючи системи вертикального вирощування. Якщо ви зацікавилися цим напрямком в агробізнесі, зверніться за консультацією до наших консультантів, ми будемо раді допомогти.

Card image cap

Річний оборот світового ринку фальсифікованих пестицидів перевищує 6 млрд. Євро.

Підроблені або несертифіковані пестициди представляють набагато більшу небезпеку ніж і без того некорисні ліцензовані хімікати.

Використання пестицидів несе вигоду виключно виробнику, який зацікавлений в максимальної вигоди і не дуже-то піклується про здоров'я кінцевого споживача.

У 2017 році 14% всіх хімікатів на ринку ЄС виявилися підробленими.

В Україні частка контрафактних пестицидів досягає 30%, а в розфасованому вигляді кожен другий препарат є підробленим.

Уберегти себе від неякісних покупних продуктів можна одним простим і логічним способом - вирощуючи їх самостійно в теплиці.

Власна теплиця - це якісні, екологічно чисті продукти на вашому столі круглий рік.

Крім корисних овочів і зелені, які ви вживаєте щодня, умови в теплиці дозволяють вирощувати і деякий свої улюблені фрукти, в тому чмслі екзотичні, а також квіти.

Більш того, європейська теплиця від Perspekta це справжня прикраса вашого двору.

Вона однаково добре служить в якості зимового саду, квіткової оранжереї, так і в якості скляного павільйону для приємного проведення часу.

Надміцний каркас з алюмінію 7000 серії з 12-ти річною гарантією, спеціальна зносостійка фарба,
безпечне загартоване скло і сертифікат відповідності TÜV ні на секунду не змусить сумніватися в якості і довговічності зимового саду.

Вибираючи Perspekta, ви вибираєте естетичне задоволення і турботу про своє здоров'я і своїх близьких.

Card image cap

Бажаєте вирощувати достатню кількість овочів або фруктів, використовуючи небагато місця?

З системою вертикального вирощування від Perspekta Ви зможете з легкістю отримувати екологічно чисті продукти, які будуть займати в Вашому елегантному зимовому саду в три рази менше місця, ніж зазвичай!

Уявіть Ваш власний казковий зимовий сад, в якому досить місця для Ваших бажань ...
Які будуть там штори, форма, колір, яка текстура, що ви будете відчувати, доторкнувшись до них? Можливо там буде стояти елегантний столик або біо-камін ..?

Вибираючи систему досконалого вертикального вирощування від Perspekta Ви зможете:
- швидко отримати великі врожаї;
- поєднати красу вирощування з дизайнерськими рішеннями;
- вирощувати без ускладнень;
- економити час з автоматичною системою.
Розкажіть нам про Ваші побажання, а ми не тільки подбаємо про втілення їх в реальність, але і розповімо, навчимо і покажемо, як це працює і доставимо для Вас екслюзивно з Голландії!

Card image cap

Троянди можна вирощувати в теплицях всіх типів, якщо вони відповідають загальним умовам, відповідним для троянд. Хороша теплиця має максимальне пропускання світла. У той же час, наявність вільного простору над трояндами (> 2м) забезпечує більш рівномірний клімат по всій теплиці.

Саме тому спостерігається тенденція будівництва більш високих, широких і стійких тепличних споруд. У Нідерландах звичайним покриттям для теплиці є скло.


Найпоширенішим видом теплиці в Нідерландах є теплиця типу Венло. Традиційно теплиця типу Венло має ширину прольоту 8 метрів з двома дахами по 4 метри. Висота стовпа теплиці від 5 до 7 метрів і вище.
Довжина такої теплиці мінімум 100 метрів, з доріжкою посередині. Ширина може бути різною, залежно від розмірів ділянки. Ідеальна форма теплиці - квадратна, а всі секції, на які поділяється теплиця, відповідно, прямокутні.
Для створення відповідного мікроклімату і здійснення правильного контролю над системами вентиляції, опалення, зашторювання і інших установок, нові теплиці часто розділені на два відділи по 1 га. Загальна кількість відділів безпосередньо залежить від розміру теплиці, кількості вирощуваних в них сортів троянд, а також від часу, передбаченого на висадки і зміни субстрату.


При вирощуванні одного сорту розподільчі стіни не потрібні. Завдяки квадратній формі конструкції, управління теплицею стає більш ефективним, а витрати праці знижуються за рахунок відстаней без перешкод.
Несприятлива для теплиці ширина (наприклад, менше 50-ти метрів), сприяє більшому споживанню газу, яке іноді більше на цілих 2м на 1м в рік в порівнянні з теплицею великих розмірів. До того ж, підтримка мікроклімату в такій теплиці більш складна. Щоб цього уникнути, необхідно зробити додаткові вкладення.


Систему вентиляції в теплиці Венло здійснюють 3-х стулчасті вентиляційні вікна. Стандартна довжина такого вікна 1,20 метра. Найчастіше вони відкриваються за допомогою рейкового механізму.


На теплицю впливає безліч явищ, таких як: вітер, сніг, навантаження, вага самої конструкції та обладнання. Всі ці фактори повинні бути враховані. Для цього використовуються різні зміцнення, такі як ферми і сталеві троси. Конструкція теплиці повинна відповідати певним стандартам. Це може бути NEN 3859 (садівнича теплиця) або NEN 3851 (будівельна конструкція). Якщо теплиця не відповідає технічним нормам, вона не може бути застрахована. Цікаво відзначити, що всі теплиці в Нідерландах страхують від нещасних випадків і негоди.


Зауважимо, що «голландська троянда» не завжди вирощується в Голландії. Відносно низька світлова активність і погодні умови не дозволяють вирощувати довге стебло при доцільною собівартості по всій Європі. З цієї причини багато тепличники мають кілька господарств: одне Голландії для вирощування троянд довжиною до 80 см, і ще одне в Африці або Мексиці для вирощування троянд довжиною понад 90 см.