ГІДРОПОННЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПРОМИСЛОВИХ ТЕПЛИЦЬ

Вирощування різних рослин потребує різного методу, для чого використовується різне обладнання.

В цій статті ми розповімо про найпоширеніше і перевірене гідропонне обладнання і які рослини можна вирощувати в кожному з них. Кожен вид рослин має свої вимоги для правильного росту. В даному розділі Ви дізнаєтеся, чому важливо визначитися, що саме Ви хочете вирощувати.

Нагадаємо, гідропоніка - це вирощування рослин без грунту, в штучному живильному середовищі.

БУДЬТЕ КОМПЕТЕНТНІ ПІД ЧАС ВИБОРУ ГІДРОПОННИХ УСТАНОВОК

Для того, щоб вирощувати безпечно, контролюючи всі процеси, використовуються системи, які дозволяють розміщувати рослини в субстрати і контролювати полив і мікроклімат.

Різні рослини вирощуються по-різному. Тому для різних культур передбачаються різні системи. Для Вашої зручності ми склали огляд основних систем, придатних для вирощування найпоширеніших тепличних рослин

ГІДРОПОННІ СТОЛИ

Гідропонні столи - це універсальні стелажі. Їх використовують для вирощування розсади, рослин в горщиках, салату або полуниці.

Є два основних види гідропонних столів: стаціонарні і відкатні.

Стаціонарні столи частіше використовуються для виставкових зразків, продажу в садових центрах, фермерських теплицях і оранжереях. Їх переваги - ціни нижчі за відкатні, оскільки вони простіші у виробництві. Їх також, при необхідності, легко переносити з місця на місце.

Відкатні столи - це спеціалізовані тепличні стелажі. Відкатні столи виготовляються під замовлення тієї довжини, яка підійде Вашій теплиці, дозволяючи ефективно використовувати площу: чиста площа вирощування складе до 90%, залишаючи 10% для проходу. Пересування дуже просте - стіл завдовжки 30-40 м можна рухати одним пальцем для створення проходу.

Вирощування на бетонній підлозі

Як і столи, бетонну підлогу використовують для вирощування рослин в горщиках та розсади.

Такий спосіб найбільш поширений в Європі, оскільки там використовується автоматизована розстановка і збір. В Європі вирощування розсади є окремим бізнесом. Більшість тепличних господарств замовляють розсаду у спеціалізованих компаній, і не вирощують у себе. Для цього там прекрасно розвинена логістична і сервісна структура. Наприклад, для повного прибирання теплиці або мийки території існують також спеціалізовані компанії. Тому тепличникам вигідніше і простіше користуватися послугами відповідних фірм.

У нас таких компаній поки що немає, логістика не дуже розвинена, а якість надання послуг часто залишає бажати кращого. Тому наші тепличники надають перевагу в вирощуванні розсади самостійно, повністю контролюючи процес і отримуючи необхідний результат.

В наших умовах заливні бетонні підлоги оптимально використовувати в якості комбінованого розсадного відділення. Сенс полягає в наступному: після вирощування розсади, на тому ж місці розміщують лотки і вирощують рослини разом з усією іншою площею теплиці.

Варто звернути увагу на якість заливки бетону - вона повинна бути бездоганною.

Також бажано передбачити автоматизацію розміщення рослин.

Оскільки точність і своєчасність розміщення рослин дуже важлива, ручна праця порівняно низькоефективна. Підсумовуючи, порівнюючи ціни на бетонні підлоги і все необхідне обладнання з відкатними столами - друге частіше дешевше.

АВТОМАТИЗОВАНА 

салатна линія

Автоматизована салатна лінія - найбільш сучасна система вирощування салату і зелені. Вона дозволяє збирати найбільш високий урожай.

У салатних лініях можна вирощувати не тільки салат, але і кріп, петрушку, базилік, мелісу і т.д. При цьому, використовується найменша кількість працівників.

Продукцію вирощують без будь-якої хімічної обробки. Збір можна запланувати кожен день безперервним процесом.

Вирощування на підвісних лотках

На підвісних лотках вирощують овочі: помідор, огірок, солодкий перець, баклажан і т.д., а також полуницю. Застосування підвісних лотків дозволяє створювати найбільш комфортний мікроклімат для рослин.

Такий спосіб найбільш поширений в Європі, оскільки там використовується автоматизована розстановка і збір. В Європі вирощування розсади є окремим бізнесом. Більшість тепличних господарств замовляють розсаду у спеціалізованих компаній, і не вирощують у себе. Для цього там прекрасно розвинена логістична і сервісна структура. Наприклад, для повного прибирання теплиці або мийки території існують також спеціалізовані компанії. Тому тепличникам вигідніше і простіше користуватися послугами відповідних компаній.

Підвісні лотки розгортають індивідуально по довжині теплиці за допомогою спеціальної формувальної машини. Це робиться для того, щоб мінімізувати кількість з'єднувальних швів. Мінімальна кількість або навіть відсутність сполучних швів дозволяє протікати «Не випитої» рослинами дренажної води без перешкод. За системою замкнутого циклу, ця вода проходить очистку і використовується повторно для поливу. Таким чином, скорочуються витрати на воду і мінеральні добрива.

Зауважимо, що раніше ті ж лотки для вирощування овочів розміщувалися на підставках. Сьогодні сталеві опори під лотки застосовуються в основному для вирощування гербер та троянд.

Вирощування в грунті 

Вирощування в теплиці в грунті може бути кращим рішенням для Вас, якщо Ви бажаєте зменшити інвестиції. Ви можете вирощувати всі культури, захищаючи їх від морозу, вітру, граду і / або надмірного впливу сонця. Пізніше теплицю можна дообладнати необхідними гідропонними системами.

Такі рослини як хризантема і цибулинні (тюльпан, цибулюя і т.д.) вирощуються в грунті. Їх можна садити безпосередньо в землю, або в коробках і / або на стелажах для зручності догляду і збору врожаю.

Плаваючі піддони

в басейнах

Басейни можна назвати «предком» автоматизованих салатних ліній і аквапоніки.

Згідно з цією системою розсада висаджується в пластикові піддони і розміщується в басейні. Колір піддону - білий, тому що цей колір добре відбиває і створює більше світла для рослин. Піддони плавають на воді, це дозволяє їх легко пересувати з мінімальними зусиллями. Кожен раз, після збору врожаю, в басейни поміщається новий продукт.

Для вирощування легких культур (листовий салат, м'ята, базилік і т.п.) ця система застосовується все рідше, оскільки ймовірність появи заражень і водоростей дуже велика. У цьому випадку , замість неї частіше використовують салатні лінії або аквапонне вирощування салату і риби, так як риба з'їдає потенційно небезпечні речовини.

На нашу думку, самостійно цю систему добре використовувати для вирощування важких культур, наприклад, капусти або селери. І в тому випадку, якщо з яки-небуть причин, вирощування в грунті не є цікавим.

Ви можете зіткнутися з різними пропозиціями «нових» систем, наприклад, пересувні контейнери або багатоярусні лотки.

Проте ці «новинки» ще не застосовується масово в теплицях. Будь-який з перерахованих видів є гарним рішенням, головне, зрозуміти яку мету Ви перед собою ставите і що підходить саме Вам.

Хочете порадитися, що краще? Ми допоможемо Вам
розібратися і підібрати актуальне рішення

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ