1ПОЛИВ ПРОМИСЛОВИХ ТЕПЛИЦЬ

ПОЛИВ ПРОМИСЛОВИХ ТЕПЛИЦЬ

       Вода - джерело життя! Дізнайтеся, як використовувати кожну краплю ефективно

Використання дощової води, точний крапельний полив, збір «Не випитої» дренажної води і повторне її використання ... Ми пропонуємо тільки найефективніші рішення поливу, які економлять воду і добрива. Сучасні системи поливу - це подвійна перевага: турбота про природу і про Ваш гаманець.

В цьому розділі Ви дізнаєтеся, які технології поливу застосовуються в промислових теплицях. Що таке система «замкнутого циклу». Які види поливу застосовуються для різних гідропонних систем. Ми допоможемо Вам розібратися, що варто розглядати в Вашому проекті.

При правильному проектуванні системи крапельного поливу, кожна крапля води використовується за призначенням. Точна кількість води і добрив, необхідних для повноцінного росту рослин, подаються так часто і в тому обсязі, щоб забезпечити якісний урожай без зайвих витрат.

Не завжди очевидно, що в скляній теплиці в будь-який сезон, коли активне сонце, всередині відчуття як в пустелі - сухо і жарко. Особливо, якщо не застосовується система зашторювання.

Вода відіграє важливу роль в процесі асиміляції, транспортуванні цукру і солей, а також в охолодженні рослин. Овочі, наприклад, більше ніж на 90% складаються з води.

Полив вручну в фермерських теплицях неефективний: людина поливає нерівномірно, процес поливу дуже довгий.
Саме тому в тепличному вирощуванні застосовуються автоматизовані системи поливу, серед яких основними є:

01

Крапельний полив

02

Система підтоплення

03

Дощування

04

Проточна система NFT

АНАЛІЗ ВОДИ

Перед тим як детально пояснити всі системи, важливо відмітити, що, перш ніж замовляти системи необхідно зробити аналіз води, якою планується полив.

Як правило джерелом води є каналізаційна вода, річкова вода, вода з озера, дощова вода, свердловина, а також комбінація перерахованого. Якщо вода не придатна для поливу, необхідно передбачити очисні системи, фільтри або зворотний осмос.

КРАПЕЛЬНИЙ ПОЛИВ

Найпоширенішою системою поливу є крапельний полив. Крапельний полив застосовується для овочів, ягід, квітів - всіх культур, які вирощуються в субстраті і / або в будь-якій ємності.

Це найбільш універсальна система, яка виконує найголовніше - забезпечує всі рослини однаковою кількістю води.

Крапельний полив забезпечує подачу необхідної кількості води з необхідним набором елементів живлення безпосередньо до кореневої зони рослини. Це дозволяє забезпечити оптимальний поживний і водно-повітряний режим субстрату. При цьому підвищується врожайність, скорочуються витрати води і добрив, знижується захворюваність рослин і зменшується ризик їх поширення.

Використання системи крапельного поливу в технологічному виробництві дозволяє оптимально планувати полив рослин протягом доби, в залежності від фази росту та розвитку рослин, а також впливу зовнішніх факторів середовища. У фермерських теплицях полив повністю автоматизований і комп'ютеризований.

БІЛЬШ ДЕТАЛЬНО ПРО ТЕХНОЛОГІЇ ПОЛИВУ В ПРОМИСЛОВИХ ТЕПЛИЦЯХ:

Для забезпечення запасу води передбачається використання металевих ємностей-баків. Такий бак представляє собою каркас циліндричної форми, зі сталевих оцинкованих по обидва боки гофрованих листів, всередину якого вкладається теплоізолююча прокладка і вкладиш з ПВХ чорного кольору.

Зверху цей бак накривається покриттям з тканинного синтетичного матеріалу, який забезпечує вільне проходження повітря і захищає від впливу світла, щоб вода не пліснявіла.

Подача води в баки регулюється клапаном з електромагнітним керуванням.

В комплект обладнання для приготування розчину для поливу і його подачі в тепличну трубопровідну мережу входять:

01

ємності маточного розчину (ємності розчинів «А» і «Б» по агрономічній технології), ємності кислоти

02

Ємність для змішування (міксер)

03

Вузол підігріву води

04

Вузол попереднього приготування маточних розчинів

05

Насос для подачі приготованого розчину в теплицю

06

Розподільна мережа з крапельницями

07

Накопичувальні ємності для збору і зберігання дренажної води від рослин з подальшим їх знезараженням і використанням для поливу

РОЗЧИННИЙ ВУЗОЛ

Агроном чи працівник розчинного вузла готує «їжу» (матковий розчин) за допомогою автоматичного міксера або вручну.

Розчинний вузол призначений для автоматичного приготування живильного розчину заданої концентрації (ЄС) і з оптимальним значенням рН, шляхом змішування з водою двох маткових розчинів і кислоти. Якісне і безперервне змішання води з матковими розчинами і кислотою відбувається в змішувальній ємності (міксері).

Головний комп'ютер контролює параметри живильного розчину і підтримує їх на заданому рівні. В вузли приготування розчинів вбудовані насоси для подачі готового розчину в трубопровідну мережу.

У промислових теплицях площі поливу досить великі, тому вони діляться на умовні секції, які поливаються окремо. Кожна поливна секція управляється дистанційно на «відкриття-закриття» електромагнітними клапанами за сигналами від головного комп'ютера.

Поживний розчин подається рослинам через поливальні лінії і крапельниці. Кращі крапельниці в даній системі - компенсовані.

Коли використовуються компенсовані крапельниці, полив рослин проводиться рівномірно, по всій довжині грядки, яка б довжина не була

Продуктивність крапельниць може бути різною, найпоширеніші - 2 л / год і 3 л / год на рослину.

На кінці крапельниці передбачена ПВХ голка, завдяки якій крапельниця розміщується в субстраті.

СИСТЕМА ПІДТОПЛЕННЯ

Цей метод поливу використовується при вирощуванні на гідропонних столах і бетонній підлозі. Його принцип полягає в тому, що стелажі або бетонна підлога наповнюються водою на невеликий проміжок часу. Рослини «п'ють» стільки, скільки хочуть, після чого вода йде в дренажну систему.

В даному методі рослини розташовуються на лотках, в горщиках або просто на стелажах в субстраті. Поживний розчин для рослин по системі подачі живильного розчину рівномірно надходить на пластикові стелажі знизу, немов «прилив».

Відповідно, після закінчення певного часу, живильний розчин, що залишився, йде на «злив». Тому ця система називається "прилив-відлив".

Оскільки у нас як правило застосовуються гідропонні відкатні столи, ця система також отримала назву "заливні столи" . Так, якщо Ви чуєте "підтоплення", "прилив-відлив" або "заливні столи" знайте, що мова йде про одну й ту ж систему..

Вода подається на підтоплення занурювальним насосом, який підключений до таймера. Коли таймер відключає насос, вода зворотним струмом повертається в ємність з живильним розчином.

Система зберігання і змішування добрив така ж, як і при крапельному поливі.

ПРОТОЧНА СИСТЕМА(NFT)

Принцип поливу проточної системи практично нічим не відрізняється від підтоплення, крім головного - не застосовується таймер.

NFT система має постійний потік живильного розчину. Він подається в лоток безперервно і тече по корінню рослин. Коріння рослин вільно розміщуються в лотку, а потік води регулюється таким чином, що утворюється водяна "плівка". Так живильний розчин постійно циркулює тонким шаром, від чого й назва системи: NFT = Nutrient Film Technique = Техніка Поживної Плівки. Ця система використовується в автоматизованих салатних лініях.

Система зберігання і змішування добрив така ж, як і при крапельному поливі і підтопленні.

ДОЩУВАННЯ

Молода розсада не має розвиненої кореневої системи, тому вона не може самостійно насичуватися водою через коріння. Іншими словами, така розсада ще занадто «маленька», щоб «їсти» самостійно. Тому рослини віком до 10-15 днів поливають дощуванням

Це найбільш універсальна система, яка виконує найголовніше - забезпечує всі рослини однаковою кількістю води.

Полив дощуванням полягає в подачі води на гідропонний стіл у вигляді дрібних крапель штучного дощу, який створюється спеціальними спринклерами. Дрібний дощ виходить саме за рахунок розбризкування води з існуючих форсунок, забезпечуючи тим самим рівномірний полив величезних областей ділянки.

Залежно від плану теплиці і запланованих культур, можна передбачити стаціонарні спринклери або мобільні, які пересуваються по довжині столу вирощування. Звичайно, мобільні зручніше у використанні, тому що дозволяють вирощувати розсаду різного віку і поливати в різний час.

ЯК ВАРІАНТ ДОЩУВАННЯ, ЗВИЧАЙНО, МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ І ДЛЯ ІНШИХ РОСЛИН І СИСТЕМ ВИРОЩУВАННЯ, АЛЕ В СУЧАСНИХ ТЕПЛИЦЯХ ЦЕ БІЛЬШЕ НЕ ПРАКТИКУЄТЬСЯ. ТОМУ Є НАСТУПНІ ОСНОВНІ ДВІ ПРИЧИНИ:

01
Неефективне використання води та добрив.

При цьому поливі система замкнутого циклу не застосовується, тому вся невипита вода - приблизно 30-40% - йде в грунт і каналізацію.

02
Можливість зараження рослин.

Попадання краплі великого розміру на листя дорослої рослини підвищує ймовірність виникнення хвороб

Виходячи з цього, рекомендуємо використовувати дощування по головному і оптимальному його призначенні - для поливу молодої розсади на столах

СИСТЕМА  "ЗАМКНУТОГО циклу"

Замкнутий цикл означає, що «невипита» рослинами дренажна вода збирається, проходить очистку і використовується повторно.

Зауважимо, що система замкнутого циклу в фермерських теплицях застосовується не часто, тому що вона вимагає відносно високі інвестиції. Як правило, дренажна вода зливається в каналізацію. Проте, при побажанні дренажну воду можна використовувати повторно

Згідно замкнутого циклу, незасвоєний рослинами розчин для поливу (дренаж) стікає по підземних дренажних трубах в дренажний безнапірний колектор, а потім в накопичувальний колодязь дренажу, розташований в теплиці. Далі дренаж надходить в збірну накопичувальну ємність неочищеного дренажу, розташовану в сервісному блоці.

Система збору дренажу, що входить в систему крапельного поливу, дозволяє повторно використовувати до 30-40% від обсягу живильного розчину, що подається..

Після збору дренажу слідує процес очищення і дезінфекції. Залежно від того, який субстрат застосовується і які культури вирощуються, можна розглядати два види дезінфекторів: термічний і ультрафіолетовий.

Як правило, термодезінфекція застосовується для кокосового субстрату, а ультрафіолетове очищення - для мінеральної вати.

ТЕРМІЧНА СТЕРИЛІЗАЦІЯ

Термічна стерилізація є одним з найбільш ефективних способів очищення дренажу. Принцип роботи полягає в нагріванні дренажної води до температури 85-950С і витримці її при такій температурі до 180 секунд. Потім за принципом рекуперації дренаж охолоджується до температури, близької до початкової. Така тривала високотемпературна обробка дозволяє на 99.9% знищити шкідливі бактерії, гриби і віруси.

В основному нагрів дренажної води здійснюється за допомогою тепломереж теплиці, це робить процес дезінфекції дуже економічним. На випадок відсутності необхідної температури води теплоносія, дезінфектор можна обладнати власним електричним підігрівачем, який може працювати як паралельно з тепломережею, забезпечуючи лише необхідну добавку температури, так і окремо, взявши весь процес нагріву на себе.

Недоліком даної системи є те, що висока температура повністю стерилізує воду, в тому числі і від добрив. У грошовому вираженні це не використана можливість заощадити 10-15% витрат на добриво в рік

УЛЬТРАФІОЛЕТОВЕ ОЧИЩЕННЯ

Ультрафіолетова очищення (далі «УФ-очищення») знищує всі організми в воді для поливу- грибки, бактерії і віруси - за допомогою розбивки їх ДНК. В даному випадку дренажна вода проходить через спеціальну лампу, де піддається опроміненню.

Камера УФ опромінення обладнана системою очищення і датчиком моніторингу інтенсивності опромінення. Це гарантує оптимальну роботу і дезінфекцію води від бактерій, грибків і вірусів.

УФ очищення дозволяє значно поліпшити ефективність боротьби із захворюваннями, більш акуратно використовувати воду і дотримуватися все більш суворих вимог до гігієни харчових продуктів. А головне, вона дозволяє економити 10-15% добрив на рік.

Після очищення, дезінфікований дренаж автоматично підмішується до чистої води. Після цього вона надходить в міксерну і потім, знову до рослин. Частина живильного розчину засвоюється, частина потрапляє в дренаж. Цикл повторюється, тому називається «замкненим».

Отже, ми розповіли про полив в теплиці: які застосовуються технології поливу, що таке система «замкнутого циклу» і для яких гідропонних систем вони застосовуються. Ми сподіваємося, це допоможе Вам визначитися у Вашому виборі.

Ми допоможемо Вам розібратися
і підібрати актуальне рішення

Зв’яжіться з нами
2ПОЛИВ ФЕРМЕРСЬКИХ ТЕПЛИЦЬ

ПОЛИВ ФЕРМЕРСЬКИХ ТЕПЛИЦЬ

       Вода - джерело життя! Дізнайтеся, як використовувати кожну краплю ефективно

Використання дощової води, точний крапельний полив, збір «Не випитої» дренажної води і повторне її використання ... Ми пропонуємо тільки найефективніші рішення поливу, які економлять воду і добрива. Сучасні системи поливу - це подвійна перевага: турбота про природу і про Ваш гаманець.

В цьому розділі Ви дізнаєтеся, які технології поливу застосовуються в промислових теплицях. Що таке система «замкнутого циклу». Які види поливу застосовуються для різних гідропонних систем. Ми допоможемо Вам розібратися, що варто розглядати в Вашому проекті.

При правильному проектуванні системи крапельного поливу, кожна крапля води використовується за призначенням. Точна кількість води і добрив, необхідних для повноцінного росту рослин, подаються так часто і в тому обсязі, щоб забезпечити якісний урожай без зайвих витрат.

Не завжди очевидно, що в скляній теплиці в будь-який сезон, коли активне сонце, всередині відчуття як в пустелі - сухо і жарко. Особливо, якщо не застосовується система зашторювання.

Вода відіграє важливу роль в процесі асиміляції, транспортуванні цукру і солей, а також в охолодженні рослин. Овочі, наприклад, більше ніж на 90% складаються з води.

Полив вручну в фермерських теплицях неефективний: людина поливає нерівномірно, процес поливу дуже довгий. Саме тому в тепличному вирощуванні застосовуються автоматизовані системи поливу, серед яких основними є:

01

Крапельний полив

02

Система підтоплення

03

Дощування

04

Проточна система NFT

АНАЛІЗ ВОДИ

Перед тим як детально пояснити всі системи, важливо відмітити, що, перш ніж замовляти системи необхідно зробити аналіз води, якою планується полив.

Як правило джерелом води є каналізаційна вода, річкова вода, вода з озера, дощова вода, свердловина, а також комбінація перерахованого. Якщо вода не придатна для поливу, необхідно передбачити очисні системи, фільтри або зворотний осмос.

КРАПЕЛЬНИЙ ПОЛИВ

Найпоширенішою системою поливу є крапельний полив. Крапельний полив застосовується для овочів, ягід, квітів - всіх культур, які вирощуються в субстраті і / або в будь-якій ємності.

Це найбільш універсальна система, яка виконує найголовніше - забезпечує всі рослини однаковою кількістю води.

Крапельний полив забезпечує подачу необхідної кількості води з необхідним набором елементів живлення безпосередньо до кореневої зони рослини. Це дозволяє забезпечити оптимальний поживний і водно-повітряний режим субстрату. При цьому підвищується врожайність, скорочуються витрати води і добрив, знижується захворюваність рослин і зменшується ризик їх поширення.

Використання системи крапельного поливу в технологічному виробництві дозволяє оптимально планувати полив рослин протягом доби, в залежності від фази росту та розвитку рослин, а також впливу зовнішніх факторів середовища. У фермерських теплицях полив повністю автоматизований і комп'ютеризований.

БІЛЬШ ДЕТАЛЬНО ПРО ТЕХНОЛОГІЇ ПОЛИВУ В ПРОМИСЛОВИХ ТЕПЛИЦЯХ:

Для забезпечення запасу води передбачається використання металевих ємностей-баків. Такий бак представляє собою каркас циліндричної форми, зі сталевих оцинкованих по обидва боки гофрованих листів, всередину якого вкладається теплоізолююча прокладка і вкладиш з ПВХ чорного кольору.

Зверху цей бак накривається покриттям з тканинного синтетичного матеріалу, який забезпечує вільне проходження повітря і захищає від впливу світла, щоб вода не пліснявіла.

Подача води в баки регулюється клапаном з електромагнітним керуванням.

В комплект обладнання для приготування розчину для поливу і його подачі в тепличну трубопровідну мережу входять:

01

ємності маточного розчину (ємності розчинів «А» і «Б» по агрономічній технології), ємності кислоти

02

ємність для змішування (міксер)

03

вузол підігріву води

04

вузол попереднього приготування маточних розчинів

05

насос для подачі приготованого розчину в теплицю

06

розподільна мережа з крапельницями

07

накопичувальні ємності для збору і зберігання дренажної води від рослин з подальшим їх знезараженням і використанням для поливу

РОЗЧИННИЙ ВУЗОЛ

Агроном чи працівник розчинного вузла готує «їжу» (матковий розчин) за допомогою автоматичного міксера або вручну

Розчинний вузол призначений для автоматичного приготування живильного розчину заданої концентрації (ЄС) і з оптимальним значенням рН, шляхом змішування з водою двох маткових розчинів і кислоти. Якісне і безперервне змішання води з матковими розчинами і кислотою відбувається в змішувальній ємності (міксері).

Головний комп'ютер контролює параметри живильного розчину і підтримує їх на заданому рівні. В вузли приготування розчинів вбудовані насоси для подачі готового розчину в трубопровідну мережу

У промислових теплицях площі поливу досить великі, тому вони діляться на умовні секції, які поливаються окремо. Кожна поливна секція управляється дистанційно на «відкриття-закриття» електромагнітними клапанами за сигналами від головного комп'ютера.

Поживний розчин подається рослинам через поливальні лінії і крапельниці. Кращі крапельниці в даній системі - компенсовані.

Коли використовуються компенсовані крапельниці, полив рослин проводиться рівномірно, по всій довжині грядки, яка б довжина не була.

Продуктивність крапельниць може бути різною, найпоширеніші - 2 л / год і 3 л / год на рослину.

На кінці крапельниці передбачена ПВХ голка, завдяки якій крапельниця розміщується в субстраті.

СИСТЕМА ПІДТОПЛЕННЯ

Цей метод поливу використовується при вирощуванні на гідропонних столах і бетонній підлозі. Його принцип полягає в тому, що стелажі або бетонна підлога наповнюються водою на невеликий проміжок часу. Рослини «п'ють» стільки, скільки хочуть, після чого вода йде в дренажну систему.

В даному методі рослини розташовуються на лотках, в горщиках або просто на стелажах в субстраті. Поживний розчин для рослин по системі подачі живильного розчину рівномірно надходить на пластикові стелажі знизу, немов «прилив».

Відповідно, після закінчення певного часу, живильний розчин, що залишився, йде на «злив». Тому ця система називається "прилив-відлив".

Оскільки у нас як правило застосовуються гідропонні відкатні столи, ця система також отримала назву "заливні столи". Так, якщо Ви чуєте "підтоплення", "прилив-відлив"  або "заливні столи" знайте, що мова йде про одну й ту ж систему.

Вода подається на підтоплення занурювальним насосом, який підключений до таймера. Коли таймер відключає насос, вода зворотним струмом повертається в ємність з живильним розчином.

Система зберігання і змішування добрив така ж, як і при крапельному поливі.

ПРОТОЧНА СИСТЕМА(NFT)

Принцип поливу проточної системи практично нічим не відрізняється від підтоплення, крім головного - не застосовується таймер.

NFT система має постійний потік живильного розчину. Він подається в лоток безперервно і тече по корінню рослин. Коріння рослин вільно розміщуються в лотку, а потік води регулюється таким чином, що утворюється водяна "плівка". Так живильний розчин постійно циркулює тонким шаром, від чого й назва системи: NFT = Nutrient Film Technique = Техніка Поживної Плівки. Ця система використовується в автоматизованих салатних лініях.

Система зберігання і змішування добрив така ж, як і при крапельному поливі і підтопленні.

ДОЩУВАННЯ

Молода розсада не має розвиненої кореневої системи, тому вона не може самостійно насичуватися водою через коріння. Іншими словами, така розсада ще занадто «маленька», щоб «їсти» самостійно. Тому рослини віком до 10-15 днів поливають дощуванням.

Це найбільш універсальна система, яка виконує найголовніше - забезпечує всі рослини однаковою кількістю води.

Полив дощуванням полягає в подачі води на гідропонний стіл у вигляді дрібних крапель штучного дощу, який створюється спеціальними спринклерами. Дрібний дощ виходить саме за рахунок розбризкування води з існуючих форсунок, забезпечуючи тим самим рівномірний полив величезних областей ділянки.

Залежно від плану теплиці і запланованих культур, можна передбачити стаціонарні спринклери або мобільні, які пересуваються по довжині столу вирощування. Звичайно, мобільні зручніше у використанні, тому що дозволяють вирощувати розсаду різного віку і поливати в різний час.

ЯК ВАРІАНТ ДОЩУВАННЯ, ЗВИЧАЙНО, МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ І ДЛЯ ІНШИХ РОСЛИН І СИСТЕМ ВИРОЩУВАННЯ, АЛЕ В СУЧАСНИХ ТЕПЛИЦЯХ ЦЕ БІЛЬШЕ НЕ ПРАКТИКУЄТЬСЯ. ТОМУ Є НАСТУПНІ ОСНОВНІ ДВІ ПРИЧИНИ:

01

Неефективне використання води та добрив.

При цьому поливі система замкнутого циклу не застосовується, тому вся невипита вода - приблизно 30-40% - йде в грунт і каналізацію.

02

Можливість зараження рослин.

Попадання краплі великого розміру на листя дорослої рослини підвищує ймовірність виникнення хвороб

Виходячи з цього, рекомендуємо використовувати дощування по головному і оптимальному його призначенні - для поливу молодої розсади на столах

СИСТЕМА << ЗАМКНУТОГО циклу >>

Замкнутий цикл означає, що «невипита» рослинами дренажна вода збирається, проходить очистку і використовується повторно.

Зауважимо, що система замкнутого циклу в фермерських теплицях застосовується не часто, тому що вона вимагає відносно високі інвестиції. Як правило, дренажна вода зливається в каналізацію. Проте, при побажанні дренажну воду можна використовувати повторно.

Згідно замкнутого циклу, незасвоєний рослинами розчин для поливу (дренаж) стікає по підземних дренажних трубах в дренажний безнапірний колектор, а потім в накопичувальний колодязь дренажу, розташований в теплиці. Далі дренаж надходить в збірну накопичувальну ємність неочищеного дренажу, розташовану в сервісному блоці.

Система збору дренажу, що входить в систему крапельного поливу, дозволяє повторно використовувати до 30-40% від обсягу живильного розчину, що подається

Після збору дренажу слідує процес очищення і дезінфекції. Залежно від того, який субстрат застосовується і які культури вирощуються, можна розглядати два види дезінфекторів: термічний і ультрафіолетовий.

Як правило, термодезінфекція застосовується для кокосового субстрату, а ультрафіолетове очищення - для мінеральної вати.

ТЕРМІЧНА СТЕРИЛІЗАЦІЯ

Термічна стерилізація є одним з найбільш ефективних способів очищення дренажу. Принцип роботи полягає в нагріванні дренажної води до температури 85-950С і витримці її при такій температурі до 180 секунд. Потім за принципом рекуперації дренаж охолоджується до температури, близької до початкової. Така тривала високотемпературна обробка дозволяє на 99.9% знищити шкідливі бактерії, гриби і віруси.

В основному нагрів дренажної води здійснюється за допомогою тепломереж теплиці, це робить процес дезінфекції дуже економічним. На випадок відсутності необхідної температури води теплоносія, дезінфектор можна обладнати власним електричним підігрівачем, який може працювати як паралельно з тепломережею, забезпечуючи лише необхідну добавку температури, так і окремо, взявши весь процес нагріву на себе.

Недоліком даної системи є те, що висока температура повністю стерилізує воду, в тому числі і від добрив. У грошовому вираженні це не використана можливість заощадити 10-15% витрат на добриво в рік..

УЛЬТРАФІОЛЕТОВЕ ОЧИЩЕННЯ

Ультрафіолетова очищення (далі «УФ-очищення») знищує всі організми в воді для поливу- грибки, бактерії і віруси - за допомогою розбивки їх ДНК. В даному випадку дренажна вода проходить через спеціальну лампу, де піддається опроміненню.

Камера УФ опромінення обладнана системою очищення і датчиком моніторингу інтенсивності опромінення. Це гарантує оптимальну роботу і дезінфекцію води від бактерій, грибків і вірусів.

УФ очищення дозволяє значно поліпшити ефективність боротьби із захворюваннями, більш акуратно використовувати воду і дотримуватися все більш суворих вимог до гігієни харчових продуктів. А головне, вона дозволяє економити 10-15% добрив на рік.

Після очищення, дезінфікований дренаж автоматично підмішується до чистої води. Після цього вона надходить в міксерну і потім, знову до рослин. Частина живильного розчину засвоюється, частина потрапляє в дренаж. Цикл повторюється, тому називається «замкненим».

Отже, ми розповіли про полив в теплиці: які застосовуються технології поливу, що таке система «замкнутого циклу» і для яких гідропонних систем вони застосовуються. Ми сподіваємося, це допоможе Вам визначитися у Вашому виборі.

Ми допоможемо Вам розібратися і підібрати актуальне рішення

в’яжіться з нами
3ПОЛИВ ЗИМОВИХ САДIВ

ПОЛИВ ЗИМОВИХ САДІВ

       Вода - джерело життя! Дізнайтеся, як використовувати кожну краплю ефективно

Вода відіграє важливу роль в житті всього живого на Землі. Для рослин - особливо, тому дуже важливо їх поливати вчасно і в потрібному обсязі.

У будь-якій теплиці, особливо зі скла, під час активного сонця стає сухо і жарко, немов у пустелі. Тим більше, якщо не застосовується система зашторювання.

Саме тому дуже важливо підтримувати Ваші квіти і овочі необхідною кількістю води. Джерелом поливу, як правило, є каналізаційна вода або вода з свердловини - в залежності від того, звідки подається вода в Ваш будинок.

ПОЛИВ МОЖНА ЗДІЙСНЮВАТИ ВРУЧНУ АБО АВТОМАТИЧНО ПО ТАЙМЕРУ

Автоматично з таймером можна поливати методом крапельного поливу. Особливо він підходить для вирощування овочів, ягід, квітів і всіх культур, які вирощуються в субстраті або горщиках. Це найбільш універсальна система, яка виконує 

найголовніше  – забезпечує всі рослини потрібною кількістю води. Складається вона з ємкості, в яку набирається вода для поливу, труб, крапельниць та дозатора з таймером, який автоматично здійснює полив згідно Ваших налаштувань.

ПОЛИВ ВРУЧНУ

Полив вручну зі шлангу або лійки - найпоширеніший вид в зимових садах. Багато хто насолоджується самим процесом, повністю беручи участь в процесі росту рослин.

Зауважте, якщо вирощувати рослини з великим листям, то випаровування з цього листя охолоджують теплицю, і в ній стає особливо комфортно знаходитися в спекотну пору.

Якщо у Вас є цікава ідея щодо поливу Вашого зимового саду, ми допоможемо підібрати індивідуальне рішення

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ