АКВАПОНІКА

     Аквапоніка - це безпечно, легко та свіжо!

Якщо Ви підприємець, фермер чи просто піклуєтесь про здоров’я своєї родини – Ви можете вирощувати не тільки екологічно чисті овочі, але й рибу – одночасно! Використовуйте систему аквапоніки та вирощуйте повноцінно корисну та смачну їжу.

В цьому розділі ми розглянемо одне з найбільш перспективних направлень в тепличному виробництві – аквапоніку. Ми розповімо, що це за система та чим вона може бути Вам цікава.

Аквапоніка – це замкнена система вирощування риби та рослин органічним способом. Вона - це поєднання аквакультури (вирощування риби) та гідропоніки (вирощування без ґрунту), імітуючи природний вир в природі.

В озерах, ставках та ріках риби вживають їжу та виділяють відходи, які завдяки корисним бактеріям перетворюються в поживні речовини для рослин. Споживаючи ці поживні речовини, рослини, в свою чергу, фільтрують воду, яка повертається до риб. За таким принципом створена аквапоніка.

Єдина зовнішня добавка в системі аквапоніки – це риб’ячий корм. Гербіциди, пестициди або інші агресивні речовини в цій системі не використовуються, і тому користь риби і рослин повністю збережена.

Для того, щоб томат міг довго перебувати в дорозі (тиждень або навіть два), і ще лежати кілька днів на полиці, його зривають зовсім зеленим. Колір, дозріваючи, він «набирає» в дорозі. І ось тепер цей томат, що не дозрів повністю в теплиці і не набравши достатньо цукру, приїхав на ту полицю, з якої Ви його взяли.

Порівняйте такий томат з тим, які вирощені в господарстві недалеко від Вас. Звичайно, цей томат буде дорожче, тому що теплицю треба опалювати і освічувати. Але зате смак насичений, томат корисний і смачний.

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ АКВАПОНІКИ

Аквапоніку можна назвати поєднанням двох методів вирощування: аквакультури та гідропоніки. Дивно, але перевагою такого тандему є усунення недоліків кожного з них.

НЕДОЛІКИ КОЖНОЇ СИСТЕМИ ОКРЕМО

В аквакультурі вода в резервуарі забруднюється відходами риб, виділяючи високий концентрат аміаку. Щоденно необхідно зливати 10-20% від загального об’єму баку. Це величезні витрати води.

Гідропоніка потребує постійної добавки та балансу поживних речовин вручну.

РІШЕННЯ АКВАПОНІКИ

Ідеальне рішення – це мікроби, нітрифікуючі бактерії. Ці бактерії перетворюють аміак із рибних відходів спочатку в нітрити, а вже потім в нітрати. Нітрати – це форма азоту, котру рослини можуть поглинати та використовувати для росту. Тверді рибні відходи перетворюються в вермикомпост, який для рослин є їжею.

ПЕРЕВАГИ АКВАПОНІКИ

Використання в 10 разів менше води порівняно з вирощуванням в землі

Зручність обслуговування. Розташування на рівні попереку облегшує будь-які роботи, які пов’язані з вирощуванням чи обслуговуванням системи

Ніякої залежності від добутих  та виготовлених добрив

Виробляє як білкові, так і овочеві культури

В 8 разів більше їжі порівняно з традиційним сільським господарством

Ніяких складних агрономічних задач. Виробник аквапоніки може зосередитись на приємних справах – годувати рибу та доглядати за рослинами

Продукція не містить пестицидів та гербіцидів

Виробляє як білкові, так і овочеві культури

Аквапоніка виключає появу бур’яну

Системи аквапоніки універсальні. Їх можна розмістити в будь-якому місці: в теплиці, підвалі або навіть в гаражі

Риба не містить гормонів росту та антибіотиків

Це екологічно чисте виробництво

Відсутній токсичний дренаж як від гідропоніки, так і від аквакультури окремо

Аквапонні системи можуть бути різних розмірів та на будь-який бюджет, від невеличких систем до повномасштабних ферм

Можна виробляти продукти харчування не зупиняючись

Аквапоніка – це більше їжі при меншій кількості простору, води та робочої сили

Система складається з місткостей або баків, які наповнені водою. На них плаває пліт з пінополістиролу. Рослини розміщують в отвори на плоті, а коріння вільно плаває у воді. Подача й злив води відбувається так само, як і в інших системах.

Сфери використання аквапоніки безмежні: для бізнесу, середніх фермерських господарств, приватних будинків, інститутів та державних установ.

ЩО ВИ МОЖЕТЕ ВИРОЩУВАТИ

Риба та рослини, які Ви обираєте для аквапонічної системи мають бути із однаковими потребами у температурі та рН. Оптимальне поєднання – прісноводна риба та листкові культури, такі як салат та зелень.

Більшість комерційних виробників вирощують усі види рослин: мангольд, капусту, трави, перець, помідори, огірки, буряк, редис, моркву, зелену цибулю, цибулю-порей, квасолю, горох, кольрабі, броколі, соняшники, їстівні квіти та алое, і навіть тропічні фрукти! Так, банани, лайми, апельсини та лимони круглий рік в аквапоніці!

Цікаво спробувати? ми допоможемо
Вам підібрати якісне і ефективне рішення

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ