ІНТЕРПЛАНТИНГ

Світові рекорди з врожайності досягаються за допомогою саме цієї технології. Європейський досвід нараховує збір в рік більше ніж 100 кг\м2 томатів і більше ніж 200 кг\м2 огірків.

Часто пишуть про те, що аеропоніка – це найбільш високотехнологічний тип гідропоніки. Слово «аеропоніка» походить від грецьких понять «аеро»(повітря) та «ponos»(праця). По цій системі поживний розчин подається на коріння рослин у вигляді аерозолю.

Інтерплантинг – це одна з передових технологій виробництва овочів, принцип якої полягає в одночасному вирощуванні старих та молодих рослин. Це практично постійний цикл отримання врожаю протягом року, який полягає в тому, що нові молоді рослини підсаджують до старих.

ПРИНЦИП ІНТЕРПЛАНТИНГУ НА ПРИКЛАДІ ОГІРКА

Під час стандартного вирощування перерва між прибиранням старих рослин та початком плодоношення нових, складає в середньому 4 тижні. При системі додаткового освітлення – це 12 тижнів в рік без урожаю.

В залежності від рівня освітлення та розташування теплиці, це приблизно 265 тон огірків.

Інтерплантинг широко використовується в Фінляндії та Голландії. Найпопулярніші культури при цьому методі – огірки й томати. До переваг  Інтерплантингу відноситься значне збільшення врожайності й постійне виробництво. Важливий фактор – виробник може постачати на ринок свіжу продукцію в зимову пору, коли вартість її максимально висока.

ТЕХНІЧНЕ ВИКОНАННЯ

Класичний Інтерплантинг

Мало хто знає, що винахідниками цієї системи були фінські тепличники і система на початку була спроектована наступним чином:  конструкція теплиці проектується з шириною прольоту 12, м, висотою стовпа не менше 6,0 м, а в одному прольоті десь по 10 лотків для вирощування шириною 20 см. Мати з рослинами на лотках розміщують враховуючи відстань для майбутнього висаджування молодих рослин. Під час зростання рослин, лотки зсуваються один до одного, створюючи 5 подвійних лотків. Між лотками опускається міжрядна лампа інтерлайту. Ідея такої системи полягає в тому, що коли рослини підросли і листя дуже велике, світло верхнього додаткового освітлення не може пробитись крізь листя в достатній мірі в зону росту. Там стає прохолодніше, ніж зверху, з’являється конденсат, що спричиняє захворювання рослин. Крім того, якщо не використовувати інтерлайт, верхнього світла буде недостатньо для молодих рослин, які були посаджені пізніше. Такий метод Інтерплантингу вважається класичним. На сьогоднішній день, він використовується в скандинавських країнах. Програми державної підтримки та високі ціни для реалізації продукції в тих країнах, дозволяють будувати найкращі рішення без потреби економити.

АДАПТАЦІЯ ІНТЕРПЛАНТІНГА
У ГОЛЛАНДІЇ ТА ІНШИХ КРАЇНАХ

У Голландії, як і в наших країнах, виробники шукають «золоту середину» між вартістю обладнання і можливою продуктивністю. Відповідно, в Голландії і в наших країнах інтерплантинг має трохи інший вид, де сама теплиця і внутрішнє обладнання нічим не відрізняється від класичного вирощування. Конструкція передбачається шириною прольоту 8,0 м, висотою стовпа не менше 6,0 м, в одному прольоті передбачається по 5 лотків для вирощування.

Винятком є технічна необхідність в більш широких лотках (шириною 24 см або 30 см) і двох крапельних лініях, що працюють від двох різних наборів маткових баків. Перший урожай вирощують як зазвичай. Щоб вирівняти терміни збору урожаю, заздалегідь підсаджують молоді рослини: за 4 або 12 тижнів до старту плодоношення, в залежності від типу культури. Процес досить простий: в проміжки між матами розкладаються нові мати і в отвори під кубик вставляються крапельниці.

БУДЬТЕ ГОТОВІ ДО ІНВЕСТИЦІЙ

Інтерлайт використовується в господарствах, які готові до інвестицій. Система інтерлайт підвищує врожайність на 15-20% порівняно з використанням тільки верхнього додаткового освітлення, в залежності від культури вирощування.

В наших країнах дуже часто комплекси не бажають інвестувати в додатковий ряд освітлення й вони змушені власноруч відгинати старі рослини, щоб світло потрапляло до молодих. Для цього на лотках всі рослини підв’язуються на одну сторону. Після виконання робіт один ряд виходить більш густим, а наступний просторий та світлий. Так вони й чергуються: світлий, згущений, світлий і т.д.

Молоді та старі рослини знаходяться разом до того часу, поки старі не перестануть плодоносити, а молоді не почнуть. Для огірків це в середньому 3-4 тижні, а для томатів близько 10 тижнів. Після прибирання старих рослин, молоді перев’язують знову на обидві сторони лотка.

Якщо Ви плануєте використовувати Інтерплантинг, дуже важливо, щоб система була розроблена фахівцями, які розуміють принципи системи і що потрібно саме Вам. Важливо розробити систему таким чином, щоб Вона правильно функціонувала й давала очікуваний результат.

Ми допоможемо Вам розібратись і підібрати
актуальне рішення. Телефонуйте!

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ