
Коріння рослин поміщають в закриту ємність або систему, де в них є вільний доступ до повітря, розприскувачі регулярно забезпечують харчуванням кожні декілька хвилин. Таймер керує насосом подання поживного розчину так само, як і в інших типах гідропонних систем. Відрізняється аеропоніка частотою включення насосу: потрібен таймер короткого циклу, який запускає насос протягом декількох секунд кожні декілька хвилин.
Іноді використовують аеропоніку, обприскування в якій відбувається постійно, без таймера. Головна перевага аеропоніки – це можливість вирощувати квіти та зелень в гідропонних вежах, використовуючи вертикальний простір теплиці. Деякі фахівці стверджують, що вже зовсім скоро настане те майбутнє, коли прямо в містах будуть розміщені багаторівневі тепличні комплекси, які працюватимуть за системою аеропоніки.

Підводячи підсумки, звернемо увагу на те, що аеропоніка не легка у використанні і використовуючи її потрібно бути готовим до ризиків захворювання рослин в процесі вирощування. Якщо розглядати для вертикального вирощування саме цю систему, подумайте про використання субстрату, хоча б на перших етапах вирощування.