АЕРОПОНІКА

     Що це таке? Чи варто її використовувати?

Аеропоніка вважається новим технологічним напрямком гідропоніки, який дозволяє ефективно використовувати водні та поживні ресурси. Ми розглянемо, що це за система і поділимось своєю думкою щодо потреби в її використанні.

Часто пишуть про те, що аеропоніка – це найбільш високотехнологічний тип гідропоніки. Слово «аеропоніка» походить від грецьких понять «аеро»(повітря) та «ponos»(праця). По цій системі поживний розчин подається на коріння рослин у вигляді аерозолю.

Принцип цієї системи полягає в тому, що коріння рослин отримують харчування й воду із сухого туману, створеного дрібнодисперсними розприскувачами.

Коріння рослин поміщають в закриту ємність або систему, де в них є вільний доступ до повітря, розприскувачі регулярно забезпечують харчуванням кожні декілька хвилин. Таймер керує насосом подання поживного розчину так само, як і в інших типах гідропонних систем. Відрізняється аеропоніка частотою включення насосу: потрібен таймер короткого циклу, який запускає насос протягом декількох секунд кожні декілька хвилин.

Іноді використовують аеропоніку, обприскування в якій відбувається постійно, без таймера. Головна перевага аеропоніки – це можливість вирощувати квіти та зелень в гідропонних вежах, використовуючи вертикальний простір теплиці. Деякі фахівці стверджують, що вже зовсім скоро настане те майбутнє, коли прямо в містах будуть розміщені багаторівневі тепличні комплекси, які працюватимуть за системою аеропоніки.

НЕДОЛІКИ АЕРОПОНІКИ

01

Занадто активний ріст коріння

02

Оскільки коріння піддається впливу повітря, коли розприскування зупиняється, коріння швидко висихає

03

Система забруднюється анаеробними бактеріями від гниючого коріння рослин, з чим можуть впоратись тільки досвідчені садівники та агрономи

Підводячи підсумки, звернемо увагу на те, що аеропоніка не легка у використанні і використовуючи її потрібно бути готовим до ризиків захворювання рослин в процесі вирощування. Якщо розглядати для вертикального вирощування саме цю систему, подумайте про використання субстрату, хоча б на перших етапах вирощування.